www.hranostaj.cz
Dobývání pevnosti
69%14 hodnocení
Potřeby: Šišky pro každého hráče, popřípadě míčky, hadrovky...
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuDo tmy
Charakter hry: Bojovka
Nevím, jestli ji znáte, ale je to fakt dobrá a krátká hra do lesa... aneb blesková bojovka bez zvláštních pravidel
Autor nebo zdroj: Kniha her, kterou jsem náhodně obdržela od kámoše! Díky Neo!!!
Jedno mužstvo obsadí malé návrší, houštiny nebo skalky, druhé bude tuto přírodní pevnost dobývat. Kdo je zasažen kouli, posadí se na zem, aby všichni viděli, že už nehraje a čeká, až bude jedna strana vybita do posledního človíčka.

Pak hned začínáme nanovo. Boj trvá zpravidla jen několik minut, ale jsou to minuty nabité vzrušujícími přestřelkami. Předpokladem je ovšem poctivé jednáni. Kdo nemá stoprocentní jistotu, že soupeře zasáhl, nesmí na něho pokřikovat a zlobit se a opačně, každý by se měl bez protestů posadit, škrábne-li ho letící střela jen nepatrně.
Komentáře
PampeliškaPampeliška: Fakt nedoporučuju hrát takovéhle hry s šiškama... s míčkama ze starých ponožek nebo z papíru omotaného izolepou (ty ani nedají moc práce) je sranda úplně stejná a někdy i větší. Věřte mi, že mluvím z vlastní zkušenosi (co se týče tech šišek).
Kaja: Já znám podbnou hru a možná ještě víc akční! Hraje se to podobně. Děcka se rozdělí do 2 družstev a každý z toho družstva dostane jednu papírovou kouli a dá si za kalhoty asi 60 cm fáborek a začne se hrát! Pokud je nějaký hráč trefen protihráčem musí udělat 10 dřepů...za tuto dobu se mu protihráč snaží vytrhnout fáborek. Pokud mu jej vytrhne, hráč zrácí život a jde si sednout! Takhle se to hraje až do chvíle kdy v jednom družstvu nezůstane žádný hráč. (Ale pozor!! Je zakázáno aby se dřepující hráč nějak otáčel, nebo kladl odpor. je to rychlovka a hraje se na body.
baružga: to je šilený
Splinter cellSplinter cell: starý :grr:
KessiDy: Už se na tuto hru těším, až ji budeme hrát na výpravě:)
giri: podle mě to bude prča :-)