www.hranostaj.cz
Obkreslování postav
83%1 hodnocení
Potřeby: křídy, mapy s vyznačeným územím(obodované), životy
Počet hráčů: od 15 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo tmy
Charakter hry: PohybováSportovníBojovkaChodička / strategickáZážitková / inscenační
Obkresli postavu na zem a nebuď při tom spatřen!
Hráče rozdělíme do stejně početných skupin. Každá skupina dostane mapu území (místo, kde se lze těžko schovat je za víc bodů), křídy a 10 kartiček se životy.

Na dané znamení se všechny skupiny půjdou schovat nebo si vyberou místo v území, kde si budou myslet, že nejsou viděni jiným týmem.

Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Body se získávají tak, že jeden člen týmů obkreslí celou postavu (např.na zem) jiného člena svého týmu. Zároveň je zde podmínka, že musí střídat území (např. mezi územím za jeden bod a dva), aby se nestalo, že obkreslí na nějakém zapadlém místě třeba deset postav vedle sebe.

Pokud, jeden tým zahlédne člena jiného týmu a řekne správně jeho jméno, dochází k souboji. Souboj probíhá podle pravidel hry Kámen Nůžky Papír. Ten, kdo správně řekl jméno člena druhého týmu, vyzývá ho na souboj. V případě prohry vyzyvatele se neděje nic, v případě výhry ztrácí druhý tým život. Po souboji se oba dva týmy vzdálí od sebe a mají 15 s příměří. Soubojem přerušené kreslení postav se nedokončuje a rozkreslené postavy nelze znovu použít.

Po ukončení hry se spočítají body a vyhlásí se vítězové.