www.hranostaj.cz
Piškobitva
87%9 hodnocení
Potřeby: Piškoty, papírky s mračouny a smajlíky, kelímky na piškoty
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: PředškoláciMladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníMorální / sociální
Ztratili jsme území.. porazíme nepřátelskou armádu (piškotů)?
Jednoho dne jedno království přišlo o velmi cenné území... Jeho čarodějné obyvatelstvo ho ale musí získat zpět.

/Lze použít i jiný příběh/

Po herní ploše je rozmístěn libovolný počet kelímků s piškoty a vedle nich neprůhledné pytlíky s papírky smajlíků a mračounů v libovolném poměru. Před začátkem hry se určí základna, odkud se vybíhá. Všichni hráči vyběhnou naráz a každý si najde kelímek s piškoty, případně se postaví do fronty. Pokud si z pytlíku vytáhnou smajlíka, vezmou piškot (nepřátelského vojáka) a utíkají ho očarovat (sníst) na základnu. Znovu vyběhnout mohou až když polknou celé sousto. A pokud si vytáhnou mračouna - smůla, kouzlo se nepovedlo, musí od stanoviště odejít a najít si jiné. Poměr mračounů a smajlíků v pytlíkách závisí na obtížnosti a délce hry, může být jeden mračoun a devět smajlíků, nebo klidně naopak. Pokud chcete pozorovat, kdo z hráčů nehraje fér, můžete umístit stanoviště, kde jsou jenom mračouni. Kdo odtamtud poběží s piškotem, má jasný osud, bezdůvodně padá do zajetí nepřátelské armády a končí hru. Lze ozvláštnit např. chytači, kteří hráčům znepříjemňují průchod ke stanovištím, nebo se dá hrát na dva týmy, s tím že se do kelímků například umisťují různé barvy bonbónů. Obměn se může udělat spousta. Jakmile se z kelímků sní všechny piškoty, vyhráli jsme a dobyli naše území spolu s velkou cenností (doporučuji nějakou další odměnu)..

Hráli jsme se skautkami, světluškami, benjamínky i rovery naráz. Bavilo je to. Nejlepší na tom jsou piškoty či cokoliv jiného, co se dá jíst. Důležité je hlídat, jestli opravdu neběhají s jídlem v puse.

PS: Z hranostaje čerpám hry často, tak jsem usoudila, že bude fér sem také přispět...
Komentáře
Bambulka: Máte někdo nějaký nápad, jak by se dalo hrát na týmy? Btw super hra :-)
Timotej Mitura: Šlo by to udělat jednoduše na týmy. Týmy by byly rozmístěny na jedné lajně, každý tým by měl své stanoviště, které by hlídal/kontroloval 1 vedoucí. Z každého týmu by pak vybíhali buď po jednom, nebo naráz a vždy, když by někdo donesl piškot, tak by jim vedoucí zapsal bod - aby tam byl prvek soutěžení, nejen jezení piškotů :)
vodníkvodník: Děkuji za hru, dobrý nápad.