www.hranostaj.cz
Ohnivý kůň
75%17 hodnocení
Potřeby: Papíry, tužky
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: Na inteligenci / paměť
Hra, která Vám ukáže, jak pozorná a poslušná dítka na táboře máte a jak se jim taková nepozornost dokáže nevyplatit!
Autor nebo zdroj: televizní soutěž (avšak nepamatuji si která!!!)
Název hry vychází pouze z příběhu, který hra představuje. Můžete si tudíž hru přejmenovat podle Vašeho vlastního příběhu.

Nejdříve je nutné vymyslet nebo si vypůjčit příběh trvající cca 5 až 10 minut. Nejlépe k večeru (kdy vládne pokojná atmosféra prosycená špetkou tajemna). Svoláte dětičky a třeba při svíčce poutavě odvyprávíte vámi vybraný příběh, bez toho, aniž byste posluchačům řekli o co se jedná. Můžete pouze dodat: "Pozorně poslouchejte". Týž večer (nebo třeba i po více dnech) rozmístíte po libovolné trase a terénu papírky s otázkami, které se budou týkat vámi čteného příběhu. Tedy například se zeptáte: "Jakou barvu měl ohnivý kůň v příběhu" a k otázce dáte na výběr - černou - bílou. Děti vybíhají na trasu postupně (když je šero osvětlete otázky svíčkami nebo vybavte dítě baterkou) a jdou po očíslovaných otázkách a píší správné odpovědí na papír. (Pokud si jako vedoucí chcete hru zkomplikovat, ale dětem přikrášlit použijte místo zapisování odpovědí různé předměty, které umístíte vždy pod odpovědi. My jsme děti vybavily plátěnými pytlíčky, do kterých každý nazbíral ty předměty u otázek, o kterých si myslel že jsou dobře. Problém je jen ten že na každou otázku musí být jiné předměty aby jste věděli jak hru opravit.) Kromě dobře uhodnutých otázek se dětem měří i čas, ale dejte pozor aby nejrychlejší se špatnými odpovědmi nedopadl lépe, než třeba průměrný čas s dobře uhodnutými otázkami.

Příběh je nejvhodnější vybrat takový, který má dostatečnou zápletku s podobnými fakty, aby dětem zamotal hlavu a donutil je nad příběhem přemýšlet. Dobré je dávat otázky které lze z textu vydedukovat.

Po opravení otázek hned zjistíte jaké děti jsou vnímavé a kolik z nich není vůbec schopných udržet pozornost a vnímat vaši řeč.
Po této hře k vám budou zaručeně vnímavější :0)
Komentáře
momomomomomomooooooo: bjvcbbkcvbcjkoně
jajinka: witko.taky me to ted napadlo...je to super hra....:haha:
Spíťa: Jen mě tak napadlo, že při variantách a), b) by se na místo předmětů mohli dát například papírky s písmeny, z kterých by se v cíli sestavilo heslo.
Sad-dam: Moje řeč, rozhodně ji zkusim na další vejpravě, jako noční gamesu....B-)B-)
lucie: Fakt dobrá hra! Bylo by fajn, kdyby sem někdo, kdo už to hrál, přidal i příběh..
Jestli něco najdu/vymyslim, určitě to sem hodim.
witkowitko: 5.2.2008 Tahle hra by se dala využít i na stezku odvahy!!!
.: .