www.hranostaj.cz
Mapy
83%2 hodnocení
Potřeby: lana, papíry, psací potřeby
Počet hráčů: od 6 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénuNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovníChodička / strategickáNa inteligenci / paměťHra pro učení či vzděláváníRukodělková / tvořivá
Na zemi se vyznačí ostrovy a města. V první části hry musí dva z tříčlenného tým vytvořit mapu, podle které se bude třetí člen týmu orientovat ve druhé části.
Autor nebo zdroj: Tom
Na louce se lany vyznačí ostrovy (cca 4). Na jejich okraje se různě rozmístí praporky s názvy měst (přibližně 4 na ostrov). Hráči se rozdělí do tříčlenných týmů.
První část:
Trvá 30 min. Vždy dva hráči z týmu běhají od základy (vzdálené tak, aby z ní byly ostrovy vidět) k ostrovům, tam jsou maximálně po dobu 3 nádechů, poté se musí vrátit zpět k základně. Zde musí běhači co nejlépe popsat třetímu z týmu ("navigátorovy") jak ostrovy vypadají a kde leží města. Navigátor nesmí mluvit a snaží se podle popisu co nejlépe namalovat mapu.
Po uplynutí časového limitu se ukončí možnost zakreslovat mapu.
Druhá část:
Z území se oddělají lana značící ostrovy a zůstanou zde jen praporky s názvy měst. Navigátorů je dán seznam měst, které musí projít. Tato města se snaží projít co nejrychleji, nesmí ovšem vstoupit na pevninu. (Tu vidí jen na mapě, ne ve skutečnosti)
Vyhrává tým, nejrychlejšího navigátora.