www.hranostaj.cz
Mrkvičky
86%6 hodnocení
Potřeby: Nejsou potřeba
Počet hráčů: od 5 do 100
Věk hráčů: PředškoláciMladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřištěDo vody
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSportovníBojovka
Zábavná jednoduchá hra pro děti od 6 - 17 let, pro 5 a více hráčů
Hra je jednoduchá, ale mám zkušenost, že děti zabaví natolik, že žadonili, abychom ji hráli znovu a znovu.

Vybere se jedno dítě, který bude jako zahradník (2 děti zahradník a jeho pomocník, pokud není zahradník dost silný nebo je viditelně menšího vzrůstu než děti ostatní). Ostatní se chytí pouze za ruce, dejte si záležet, aby se děti nechytaly za záda ani jinak a lehnou si břichem na zem. Pak zahradník, v případě zahradník a jeho pomocník řekne "Jdu zahradničit". Vyráží a zahradničí. Vezme jedno dítě za nohy a snaží se je rozpojit. POZOR! jen aby děti nekopaly, nemáchaly nohama, aby se nezranily. Mrkvička, která se rozpojila, nevypadává, ale opět se zapojuje jako pomocník zahradníka a pomáhá vytahovat ostatní. Mrkvičky, které neudržely svého kamaráda svými kořeny (rukama) se musejí co nejrychleji zase chytit.
Pokud máte 5 - 7 dětí, tak klidně po rozpojení se odpadlík dále nezúčastňuje, záleží na Vás, třeba mohou dělat hru jinou během čekání na hru novou.

Tuto hru můžete hrát na čas i na body. Pokud se zahradníkovi podaří vytáhnout víc jak půlku, dostane bod, který si určí vychovatel/trenér, naopak pokud se polovině mrkvičkám podaří do časového limitu odolat choutkám zahradníka, získávají body oni. Pravidla si můžete různě měnit.

Já měla 21 dětí a všichni hráli spolu, pokud máte více dětí, můžete udělat i skupinky a pak mezi nimi porovnávat

Komentáře
Hašlerka: Tahle hra je úplně super! Světluškám se hrozně líbí.
vodníkvodník: Pěkná hra, děkuji.