www.hranostaj.cz
Bambucho
64%12 hodnocení
Potřeby: provázky, 2 deky
Počet hráčů: od 2 do 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovníS násilnými prvky
Boj se smotanými dekami
Autor nebo zdroj: náš tábor
Na louce vytyčíme hrací pole. Nejlépe kruh z provazu o průměru asi 4 m. Vezmeme dvě silnější deky a z každé smotáme roli o délce asi 1-1,2m. Zajistíme provázky proti rozbalení a maso může začít.
Každý hráč uchopí smotanou deku (BAMBUCHO) na kraji a snaží se jí bít do soupeře. Vyhrává ten, komu se soupeř vzdá, nebo když je soupeř vytlačen z kruhu.
Hrají proti soubě vždy dva, takže klasický souboj. Nesmí se bít přes obličej, hlavu, krk a slabiny. Nedoporučuji také dívku proti chlapci. Soupeřící by měli být také přibližně ze stejné věkové kategorie.
Alternativní pravidla
Danča: my to hrajeme jako Pepíčku, pípni! Hráči v ohraničeném poli mají zavázané oči, v ruce ručník. Střídavě říkají pepíčku pípni, ten druhý musí pípnout. Hra končí, když je jeden hráč trefen
Betty: My tuto hru hrajeme přesně jak psal Javari, ale hráči mají nasazené čepice a mají za úkol je soupeři shodit.
kurCZak: My tomu říkáme slepí rytíři. Oba mají zlehka nasazenou šilovku. vyhrává ten, kdo jí druhému zhodí z hlavy..
Vendy: Velice zajimavy prvek je, kdyz se hraci privazi na 4m dlouhy provazek a deky se jim daji primo do ruky, oci jsou zavazane. Po 3 uderech se hraci vymeni. Jde o to, najit spravnou taktiku, nebot hraci o sobe vedi a tim padem je lehci soupere najit. Tato varianta je o neco rychlejsi nez hra bez provazku a snad o neco mene napinavejsi :)
Javari: Pro zvýšení napětí mezi hráči i diváky je dobré hráčům zavázat před hrou oči a nechat je poslepu absolvovat i celý boj. Hráči se postaví naproti sobě s tím, že 2 smotané deky "čekají" někde v kruhu. Hráči začnou deky hledat a kdo deku najde, může po sluchu začít nahánět soupeře. Hraje se na 3 (každý jak chce) údery do soupeře. P.S. - Na úplném začátku není špatné oznámit hráčům že uvnitř kruhu lze najít sekery, dlouhé klacky a v nejhorším případě "nějakou smotanou deku" :o).
Komentáře
Betty: My tuto hru hrajeme přesně jak psal Javari, ale hráči mají nasazené čepice a mají za úkol je soupeři shodit.
Kaskader: Hehe to vypadá pěkně:):box:%-)