www.hranostaj.cz
Elektrárna
0%0 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 20
Věk hráčů: PředškoláciMladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnost
týmová hra - dva týmy, posílání signálu, hra na postřeh
Autor nebo zdroj: Rybník
vytvoříme dva týmy, ty si stoupnou do řady vedle sebe, tzn. jedna řada a hned vedle ní druhá řada. Na povel se otočí k sobě tváří v tvář. Posadí se na zem a v každém tým se chytnou se zaruce a ty schovají za záda.

V obou týmech musí být stejný počet hráčů.

Vedoucí je elektrárna a sedí na jednom konci obou týmu, jakoby uprostřed mezi nimi a drží v jedné ruce prvního hráče z týmu A a v druhé ruce prvního hráče z týmu B.

Na druhý konec se mezi posledního hráče A týmu a B týmu vloží nějaký předmět. Oblázek, klíče, dřevěný kolik.

Všichni hráči mají ruce za zády. Vedoucí motivuje hráče, aby všichni hleděli směrem k objektu na zemi. Může je rozptylovat různým vyprávění a řečmi.

V určitém okamžiku zmáčkne ruce obou prvních hráčů z týmu A a B a ti musí rychle tento signál poslat dalšímu hráči tím, že zmáčknou jeho ruku. Signál putuje dál až k poslednímu hráči a ten musí sebrat předmět. Za každý sebraný předmět je bod. Pokud některý z týmu sebere předmět, aniž by vedoucí poslal signál, dostává bod opačný tým.

Poté, co necháme osledního hráče několikrát, např. 4x sebrat předmět, poslední se přesune na první místo a z předposledního se stává poslední, který bude sbírat předmět.

Hra má spád, jde v ní o souhru týmu a postřeh.