www.hranostaj.cz
Vraťte mi mé kruhy!
0%0 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměť
týmová hra, z klubka chaosu vystoupí nám kruhy
Autor nebo zdroj: Rybník
Hra je vhodná pro 10 až 15 lidí. Cílem je se společnými silami dopracovat výsledku. Při hře se odkryjí některé charakterové vlastnosti hráčů. Kdo je vůdčí osobnost, kdo má analytické myšlení atp.

Nejdříve však musíme vytvořit chaos. Hráči vytvoří kruh. Dají před sebe své ruce. Směřují je výše, mírně nad hlavu, přičemž jedna ruka je níž, druhá výš (tedy ne vedle sebe). hráči se vydají pomalu ku středu kruhu, kde posléze - když jsou si nejblíže - zavřou oči a ve změti rukou se snaží pro každou svoji ruku najít jinou. Vše by mělo dopadnout tak, že na konci vytváření chaosu bude každý hráč v jedné ruce držet ruku některého z hráčů a ve druhé stejně tak, nějakou jinou jednu ruku.

Dětem se často stává, že se chytnou jedné ruky a necítí, nebo nechtějí se ruky pustit i v okamžiku, kdy se jedné ruky drží více jiných rukou. Zde musí nastoupit vedoucí a uměle zasáhnout a opravit a pospojovat co se dá.

Když je vše propojeno, hráči otevřou oči a chaotický chumel a změť se snaží rozmotat a vytvořit kruhy o X hráčích, podle toho, kolik se jich chytlo dohromady. POZOR! V žádném případě nesmí dojít k rozpojení rukou.

Děti se různě proplétají, přelézají atp. Musí přemýšlet a společně řešit, kdo se má jak pohnout, aby k rozpletení došlo.

Výsledkem často bývá několik kruhů propojených do sebe. Největší radost přináší jeden velký společný kruh.