www.hranostaj.cz
Král opic
69%12 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmání
Kdo je král opic?
Sedí se v kruhu a vybereme 3 dobrovolníky, kteří půjdou za dveře (je dobré, aby tam šel s nimi některý vedoucí - aby neposlouchali za dveřma). Před samotnou hrou vysvětlíme všem v kruhu, jak bude hra probíhat. Je to tak, že vedoucí hry se zeptá: "Kdo je králem opic?", a všichni začnou řvát: "Já!". Potom se vedoucí hry ptá podruhé: "Kdo je králem opic?", a všichni zase řvou: "Já!". A potřetí se znovu zeptá: "Kdo je králem opic?, a všem v kruhu vysvětlí, že musí být potichu - třetí otázka zůstane lidmi v kruhu nezodpovězena.

A nyní přecházíme k samotné hře. Pustíme jednoho dobrovolníka do místnosti a vysvětlíme mu, že se ptáme na krále opic, že jsou všichni opice, a že ten, kdo chce být král, musí řvát nejhlasitěji "já". Potom se zeptáme všech: "Kdo je králem opic?", a všichni začnou řvát: "Já!". Potom dobrovolníkovi řekneme, že ho všichni překřičí, že musí řvát ještě hlasitěji, a znova se zeptáme: "Kdo je králem opic?". Všichni řvou "já!" a zase řekneme dobrovolníkovi, že ho nebylo slyšet, že musí řvát ještě hlasitěji. A potřetí se zeptáme: "Kdo je králem opic?" A pokud se to podaří, jenom dobrovolník začne hlasitě řvát: "Já!" (znovu připomínám, že před hrou je potřeba všem v kruhu vysvětlit, že potřetí nesmí řvát).
Takhle hra probíhá u všech 3 dobrovolníků.

Cílem hry je se zasmát, dobrovolník musí "překousnout" to, že řve sám...
Alternativní pravidla
Mates: My jsme tuto hru hráli na jiném principu...
Za dveře jdou všichni hráči, kteří hru NEZNAJÍ. S nimi tam tam jde pár lidí, kteří hru ZNAJÍ. Hra poté probíhá na principu...:

1. část
Vejde hráč, který hru NEZNÁ. Vysvětlí se mu, že se právě nachází v Africe uporstřed opičího království a že musí poznat krále opic, aby ho nesežrali. Ten že se nejvíce mlátí do prsou a nehlasitěji křičí "UAAAAAAAA". Když to hráč pochopí, začne se křičet. Hráč následně ukáže na jednu osobu a my mu řeknem, že je dobrej, že to poznal (všichni jsou v tuto chvíli králové... ať ukáže na kohokoliv, určil to jakoby správně...). Sedne si mezi nás do kruhu a určuje se nový král opic. Všichni nahlížejí k nově přisednutému hráči až se nakonec zvolí. Řekne se mu, že prostě musí ze všech sil křičet a bušit se do prsou...!!!

2. část
Nyní příjde hráč, který hru ZNÁ. Vysvětlí se mu ta samá pravidla, kde se ocitl a pod. a když se řekne, že má poznávat krále opic, všichni se pečlivě nadechnou na křičení, zvednou ruce na bušení do prsou a však následně bude následně křičet pouze sám "nový" hráč (král opic) - ostatní jsou zticha (již hru znají...) (je to poté vtipné...)

Nyní se i novému hráči vysvětlí celá hra, jaká se na něj ušila bouda a že nyní přijde hráč, který to nezná - tudíž musí křičet (křičí prvně všichni) a následně že musí být zticha, aby se mohl nachytat další neznalec... :)

(Od posledního odstavce se již hra odkazuje na první část hry... hra se poté pořád dokola opakuje do posledního hráče...)
Kosťa: Myslím že působivější by bylo místo krále opic třeba král světa......
Komentáře
bibi: Ke to to dobrá hra. Jen je potřeba mrňatům vysvětlit že se na potřetí už neřve
Wendsdy: Jojo, taky hrajeme - vždy se pobavíme :-D Jednou jsme tam měli takového "krále" že vyskočil na stůl, mlátil se do prsou a řval, vše mu došlo až po tom co jsme se 5 minut smáli... :-D
Hurw-ice: Kosťa o asi nepochopil práve "král opic" je opičák tak se mu musíme zasmát ne že ej to král světa :D
Slim: myslím že je použitelná ale na správné děti....