www.hranostaj.cz
Skautský AZ-kvíz
100%2 hodnocení
Potřeby: počítač, případně projektor
Počet hráčů: od 2 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiOn-line
Charakter hry:
Soutěž, obdobná jako té v televizi!
Autor nebo zdroj: TV soutěž
Hra funguje obdobně jako televizní soutěž AZ-kvíz až na malé výjimky.
Hráče rozdělíme na dva týmy (Tým1: Modrý a tým2: oranžoví). Hra se spustí. Nějakým způsobem rozhodneme, který ze dvou týmů začíná s vybíráním. Úkolem týmu je spojit všechny tři strany trojúhelníku svojí barvou.

Způsob získávání políček uvedu na příkladu:
Tým1 si vybírá políčko, řekne jeho číslo, já se přesunu na slide s otázkou. Otázku přečtu. Po přečtení otázky se spustí časomíra 15 sekund. Pokud za tento čas tým odpoví na otázku správně políčko získávají. Pokud odpověď je špatně, dostává protější tým, tým 2, na výběr zda chce odpovídat. Pokud se rozhodne, že nebude odpovídat políčko zčervená. Když se tým2 rozhodne odpovídat, musí odpovědět hned. V případě správné odpovědi políčko získávají. V případě špatné políčko zčervená.

Červené políčko lze získat doplňujícími otázkami. Získat červené políčko může jakýkoliv tým, který si zažádá o doplňující otázku a řekne číslo červeného políčka. Zobrázím doplňující otázkou. Pokud tým odpoví dobře, políčko získávají. V případě špatné odpovědi políčko získává tým protější.

Prezentaci ke hře stáhneš na pravém panelu ;).

Upoznění: Je potřeba doplnit pár otázek. Některé se týkají výhradně našeho oddílu.
Alternativní pravidla
TáborovkyTáborovky: Hrací pole se dá namalovat i na tabuli a můžeme otázky mít na papíře, pokud se vám nechtějí vymýšlet mrkněte sem https://www.taborovky.cz/kviz-pyramida-3-kola-priroda/
Komentáře
TáborovkyTáborovky: Další hry s otázkami najdete i zde https://www.taborovky.cz/blog/kvizove-hry/