www.hranostaj.cz
Archeologické naleziště
0%0 hodnocení
Potřeby: Kostýmy archeologů, připravené seznamy věcí na kartičkách ve stejném počtu, papírové mince/kamínky, mapa skladu, odměny.
Počet hráčů: od 6 do 32
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníBojovkaNa postřeh / šikovnostHra pro učení či vzděláváníZážitková / inscenační
Oddílová hra, při které zvládnete inventuru
Autor nebo zdroj: Saška
Dva Archeologové (v převlecích) se začnou nenápadně vyptávat místních domorodců (dvě družiny skautů a skautek). Jestli náhodou nenatrefili na ztracenou civilizaci Skauttitů, která pravděpodobně sídlila v těchto krajích. Hledají místo posledního odpočinku vůdkyně kmene. A líčí její příběh:
Kmen Skauttitů si za své vůdkyně vybíral z pravidla krásné a silné ženy, jenž ovládaly šamanské mistroství v souběžném vedení několika myšlenkových proudů zároveň. Tato schopnost se mimochodem v dnešní době vzácně vyskytuje i u přetížených jedinců s vysokým morálním kodexem. Dále také tyto vůdkyně dokázaly s úsměvem vyjednat u sousedních kmenů prakticky cokoli, což jim zajišťovalo mnoho spojenectví a nulové konflikty. Moc svého kmene posilovaly Skauttité zejména kvalitním předáváním svého moudra potomkům už v raném dětství. Zajímavé ale bylo že většina potomků kmene byla prakticky zapůjčena v dětství, ovšem v pozdějším věku a v dospělosti se navracely jako Vrádci a pomáhali s tímto koloběhem. Kromě těchto strohých informací ale o kmeni Skauttitů nevíme zhola nic.

Archeologové začnou popisovat místo nejbližšího pískoviště:
x metrů od řeky
x metrů od památného stromu s obvodem x obětí
S pravidelným a častým výskytem dětí
Místo o velikosti x metru čtverečních
Povrch v barvě slunce v hranaté konstrukci
Podněcující tvořivost
Materiál vznikl rozpadem mateřských hornin

Až uhodnou dostanou dostanou dva kosmetické štětečky a jdou hledat klíč od skladu a mapu po v krocích (10kroků na sever, 15 kroků na jiho-jiho-východ), nebo s buzolou.

Objev Archeologického naleziště náležitě prožijeme a jdeme na průzkum, pozoruhodně zachovalých artefaktů. Pro množství pokladu si archeologové domorodce najmou jako externí pomocníky. Rozdělí do 4, nebo 3 družin. Každá družina si může vydělat plněním úkolu. V jednotlivých kolech se bude zkoumat vyspělost kmene v určitém směru. Například vyspělost v používání nástrojů při práci se dřevem. Skupiny dostanou stejně početný seznam věcí, každou věc musí najít, odškrtnout a hezky uložit. Je-li věc poškozená.. přinesou ji. Pokud ji nenajdou, nastává zlatá horečka kdy hledají všichni.
Bodování:
4,-...Splnili seznam jako pvní
3,- …jako druzí
2,- ...splnili
2,- ...Našli poškozený artefakt
2,- ...Reálný návrh opravy
5,- ...vítěz zlaté horečky

Na konci hry budou výplaty domorodcům, a kontrola výstavy artefaktů. Za neporovnané artefakty budou daně -1,-. S výdělkem si budou moct domorodci koupit například:
-pomůcku do klubovny
-občerstvení na párty archeologů
-pronajmout deskovou hru, kterou si pak zahrajeme
-vše současně/jedno z toho/něco jiného