www.hranostaj.cz
BINGO NA JINÝ ZPŮSOB
0%0 hodnocení
Potřeby: VYCHAZÍ Z PRAVIDEL
Počet hráčů: do 100
Věk hráčů: PředškoláciMladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Pro zasmání
PRO TO ABISTE POCHOPILI HRU SI PŘEČTĚTE NAVOD
Autor nebo zdroj: RODINKA
Každý hráč má svůj papír, nejlépe čtverečkovaný, a na něm několik sloupečků, každý pro jednu kategorii, na nichž se předem domluvíme. Kategoriemi jsou většinou nějaká vlastní jména nebo pojmy, např. "město", "stát", "křestní jméno", "zvíře", pro starší třeba "literární autor", "věda", "film", "část těla", "barva". Kategorií vyberte tak pět až sedm. Poslední sloupeček na papíře, stačí uzoučký, bude sloužit k zapisování bodů.

Každé kolo pak začíná náhodným výběrem písmene. Lze to provést tak, že jeden vybraný jedinec v duchu odříkává abecedu a ostatní v libovolném okamžiku řeknou stop. u kterého písmene právě v duchu byl, to se stává písmenem tohoto kola. Je nahlas oznámeno a všichni začínají psát.

Úkolem je zaplnit každý sloupeček jedním slovem, které začíná na vybrané písmeno a které odpovídá kategorii. Kdo první napíše a vymyslí slova do všech sloupečků, řekne STOP a ostatní přestanou psát, i když třeba ještě nemají všechno.

Nyní vyhodnocení. Za každé slovo dostane hráč určité skóre.
20 bodů dostane ten, kdo jako jediný ze všech hráčů dokázal vymyslet slovo do nějaké kategorie, kterou mají ostatní prázdnou.
10 bodů je pro toho, kdo napsal slovo, nebyl sice jediný, ale aspoň má originální slovo nepoužité nikým jiným.
5 bodů je pro ty, kteří napsali slovo stejné.
0 bodů je pro toho, kdo nenapsal nic. Překvapivě...

Nu a body za všechny sloupečky se sečtou, zapíšou do toho úplně posledního, a jede nové kolo s novým písmenem...
Komentáře
Lucie Folw: Tohle asi moc s bingem nemá společného. Je to spíš klasické město, jméno, zvíře, věc akorát si jen vymyslíte jiné kategorie.