www.hranostaj.cz
Schovej KÓD
70%10 hodnocení
Potřeby: fixa (na kódy)
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníBojovka
Schovej kód na tváři bez rukou tak, aby ho vedoucí nepřečetli...
Děti odvedeme kousek od tábora nebo od jiného cíle. Tam jim vedoucí na tváře nebo na čelo napíšou třímístné číslo - kód, který děti musí znát. Po odstartování hry se děti musí dostat do tábora, ale tak aby vedoucí hlídající cestu nepřečetli jejich kód. Nesmí si ho ale zakrývat rukou či nějak podobně (můžou se např. čelem opřít o strom, nebo se tváří plazit po zemi,..).

Ukončení:
1) Pokud vedoucí kód přečte, hráč může do tábora dojít normálně. Vyhrává družstvo, kterému přečetli nejmíň kódů.

2) Pokud vedoucí číslo přečte, zapíše si ho a dítko se dál plazí do tábora tak, aby mu číslo nepřečetli. Potom se sečte kolikrát který kód přečetli, a vyhrává družinka, která měla nejmíň přečtených kódů.
Alternativní pravidla
Neo: Tak my to hrajem tak, že právě takhle se napíše na čelo fixou(nejlíp liháčem, mám zkušenost že vodní báze, která je sice pro děti snesitelnější na umývání, se někdy při lezení po zemi a stromech rychle smývá), nebo účastníci dostanou cedulku s tímto číslem a pak se hraje na daném území, nejlépe v lese. No a pak si čtou děti čísla navzájem. No a když jim ho někdo přečte, tak maj buď víc životů - jdou si pro jiný, nebo ve hře končej.
Je potom zajímavé pozorovat souboje mezi posledními přeživšími.
SkřítkaSkřítka: My to hrajem, že dva vedoucí mají na zádech číslo a my za nimi běháme, a snažíme se ho zjistit, když víme, běžíme za vedoucími kteří nehrajou, a řekneme jim ho, když je to dobře, dostáváme body.... :pc: ... :pc: .... :pc:
Komentáře
phoenix: :-) hustý tak to si s dětma zahrajeme :-)