www.hranostaj.cz
Kingdom Come Deliverance
88%4 hodnocení
Potřeby: Tiskárna
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa venDo terénuNa hřištěNa cestu
Charakter hry: PohybováSportovníBojovkaChodička / strategickáNa inteligenci / paměť
Týmová hra na venek inspirovaná alchymií ze hry Kingdom Come Deliverance
Autor nebo zdroj: Já a Tomko
Cílem hry je nasbírat co nejvíce bodů za lektvary.
Účastníci se rozdělí na několik týmů. Každý tým se dále dělí na tři skupiny (studenti, alchymisté a sběrači), ideální počet pro účely hry je dva učni, dva alchymisti a zbytek jsou sběrači. Každá skupina má vymezené své území ze kterého nesmí odejít. Území se v jednom bodu schází tak aby mohli učni mluvit jak na sběrače tak i na alchymisty.
Účastníkům se vysvětlí pravidla a nechá se jim 10 minut na přípravu strategie a rozdělení rolí. Po zahájení hry se učni rozběhnou do knihovny kde se naučí recept na zpaměť, poté se vrátí k alchymistům a sběračům. Sběračům sdělí jaké suroviny na přípravu je potřeba a než je sběrači donesou snaží se naučit recept alchymistu. Poté co se alchymista naučí recept, vezme si suroviny které mu donesly sběrači a běží s nimi k alchymistickému stolku, u stolku připraví recept přesně podle postupu. Jakmile lektvar dokončí vedoucí zapíší body. Aby oddíl mohl dokončit hru musí uvařit alespoň 6 různých lektvarů.

Příprava hry:
Knihovna – v knihovně se nachystají recepty tak aby se je mohly všichni studenti současně učit. V knihovně je knihovník který na ně dohlíží.

Alchymistická laboratoř – Pro každého alchymistu nachystáme jeden alchymistický stůl kde bude nádoba s vodou, kořalkou, vínem a olejem (v receptech nejsou tekutiny uvedeny u každého lektvaru se chystají jako první). Dále nachystáme nádobu na přípravu lektvaru do které budou alchymisté lektvary míchat, čas v podobě přesýpacích hodin (stačí nakreslené na papíře), destilační nádobu (stačí miska) a hmoždíř. U každého stolu je zapotřebí jeden vedoucí aby kontroloval přípravu receptů a zapisoval body.

Pole pro sběrače – rozdělíme na louku, les, důl, a obchodní stánek. Na louku rozděláme bylinky které rostou na louce. Do lesa houby a bylinky rostoucí v lese. Do dolu nachystáme jeskyní houbu a uhlí a k obchodníkovy speciální přísady (pavučina, jelení paroží a kančí zub). V dole a u obchodníka by měly být vedoucí a obtížnější úkoly pro získání jelikož se jedná o speciální suroviny a jsou tomu přizpůsobené body za lektvary. DOPORUČUJI i na louku a do lesa dát vedoucí kteří budou ztěžovat sběr aby se suroviny u alchymistů nehromadily.