www.hranostaj.cz
Divadelní deformace
69%12 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 12
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatická
Hra á la tichá pošta s dramatickými prvky
Nejprve se celá skupinka (ideálně tak 6 až 10 lidí) kromě prvního hráče a vedoucího odebere na místo, odkud není na hlavní hrací plac vidět (třeba za dveře) a domluví si mezi sebou pořadí.

Vedoucí hry sdělí prvnímu hráči, co má předvádět (sport, povolání, činnost, cokoliv...). Poté se zavolá druhý hráč. První hráč mu pantomimicky (popř. s doprovodnými zvuky, avšak bez mluvení) předvede to, co má zadáno. Smí předvádět pouze jednou (popř. je možné domluvit se na dvou či třech předvedeních). Pak si sedne a dál se už jen baví. Přijde třetí hráč a pozoruje vystoupení druhého hráče. Co pochopí, to pochopí. Následuje čtvrtý hráč, který se snaží poznat divadlo třetího hráče a tak dále, dokud nedojde na toho posledního, jehož úkolem je uhodnout, co to vlastně mělo znamenat.

Jelikož každé následující představení je ochuzeno o to, co předchozí hráč nedokázal poznat či pochopit, a naopak obohaceno o spoustu drobných fantastických nesmyslů, po několika málo provedeních se z původního jasného a jednoduchého úkonu můžete dostat do nevídaných nesmyslů...
Alternativní pravidla
Sony: Myslím, že by se daly děcka rozřadit do skupinek a soutěžit mezi sebou, kdo se co nejblíže přiblíží původnímu obrázku
Skřítek: Taky se to dá hrát na slova tj.že zadnímu se řekne slovo a ten ho napíše na záda tomu před ním.Největší sranda:haha:je když máte zavázané oči a nesmíte mluvit, protože ten před vámi nemůže říct že mu to nepíšete na záda ale ehm:alien:...Na jeho hýžďové svalstvo :schizo:,anebo když ten před vámi o tom neví a vi mu na záda píšete fixou:hura:,při tom to vypadá takhle(s vámi) :cert: a s tím před vámi takhle :pozor::motorovka::kladivko::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet:
:kulomet: a potom s vámi :amen: a s ním:ziv:.
Muš(ka)Muš(ka): taky je sranda, když si hráči stoupnou nebo sednou za sebou na zem.. tomu poslednímu v řadě dáme do ruky jednoduchý obrázek (např. sněhulák, slunko, atd).. jeho úkolem je "nakreslit" tento obrázek prstem na záda hráče před sebou.. ten se snaží pochopit, co to je a zsčne to kreslit na záda dalšímu, ten zase dalšímu atd.. prvnímu v řadě dáme do ruky papír a tužku a jeho úkolem je nakreslit to, co podle něj měl na zádech.. :D nejlepší je, když ze svíčky vznikne třeba polní láhev nebo úplně neidentifikovatelný geometrický útvar :D
Komentáře
Lenka: Super hra! S našima děckama jsme si jí fakt užili...:hophop:
Múú: jo, nám sa tiež dojenie kravy krásne pretransformovalo - a to na zabíjanie syna a zjedenie ho...a to podotýkam,že som to hrala s vĺčatami :) rsp. včielkami. A taktiež sa nám podarilo z obyčajnej potreby na WCku prejsť ku ovládaniu vysokomoderného počítača :)
oslík: .....nám se dojení krávy přetransformovalo přes horolezení, splachování záchodu, pletení, jízdu nakole a motání kolovrátku do "motá si sádrou kolem ruky" tož dobrá hra ;-)