www.hranostaj.cz
Městská hra v centru Olomouce
0%0 hodnocení
Potřeby: vytisknutá křížovka a mapa, propisky
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: Chodička / strategickáHra pro učení či vzdělávání
Zcela obyčejná městská hra týkající se památek a institucí v centru v centru Olomouce
Průběh:
Hráče rozdělíme na skupinky. Ideální počet hráčů ve skupince je 3 - 4. Každá skupina dostane mapu a křížovku. V popisu křížovky bude k příslušnému číslu nějaký popis budovy, instituce, památky v centru Olomouce. Měly by dojít k tomu místu, které je tam popsáno a doplnit slovo (nebo slova) podle hádanky. Dejte si časový limit do kdy se musíme sejít třeba že to nebudou mít. My jsme měli limit 2 hodiny se srazem mezi Horním a Dolním náměstím.

Vřele doporučuji napsat na křížovku své číslo, aby vám v případě potřeby hráči mohli zavolat a mít číslo aspoň na jednoho člena skupinky. Fajn je, aby ve skupince byl jeden člen starší 15 let. Samozřejmostí je, aby jste to hráli s dětmi, kterým věříte, že se nic nestane :).

Do přílohy na pravý panel přikládám křížovku (+ vyplněnou) a mapu. Zde je odkaz na mapu, kde se nachází stanoviště.

Příklad jak by to mělo vypadat:
V hádance bude:
12. Na Žižkově náměstí je bronzová socha prvního prezidenta ČSR. Za touto sochou je budova. Velký nápis na balkoně vložte do křížovky pod tímto číslem.
A doplní: PEDAGOGICKÁ FAKULTA

Slova zadávejte dohromady a písmo CH je jako jeden znak.

Konec:
Cílem hráčů je projít všechny stanoviště a vyplnit křížovku a zjistit hádanku. Úkoly jsou postaveny tak, že všechno se dá zjistit na místě.