www.hranostaj.cz
Toxická sprška
0%0 hodnocení
Potřeby: mobilní telefony s připojením k internetu, tužka a papír
Počet hráčů: od 6 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa sníhDo tmy
Charakter hry: PohybováChodička / strategickáNa inteligenci / paměťHra pro učení či vzděláváníMorální / sociálníZážitková / inscenační
Jednoduchá webová aplikace, která slouží jako podklad pro krátkou příběhovou postapokalyptickou hru určenou do centra Prahy. Vše jsem vymýšlel a tvořil celkem narychlo, takže tu je spousta nedokonalostí. Něco ti chybí nebo bys to rád vylepšil, do toho. Budu rád!

Motivace do hry


Už je to několik dnů, co se nad Českou republikou přehánějí přívalové deště, které ale nejsou přírodního původu. Spousta lidí by se mohlo domnívat, že je stvořila Matka Země. Opak je pravdou, jsou to produkty speciální tajné zbraně o níž jste se dozvěděli před několika minutami skrze vysílání. Teď záleží jenom na vás, jak se rozhodnete zachovat, jak budete postupovat dále a jestli vůbec přežijete.
Vaším úkolem je vybudovat příbytek, který vás uchrání před nebezpečnými toxickými dešti. Dosáhnete toho ale pouze tak, že získáte suroviny, které jsou ukryté kolem vás. Polohy surovin máte vyznačené na mapě. Abyste ji vždy získali, musíte správně odpovědět na danou otázku.
screenshot z webové aplikace

Pravidla hry


Cílem je si postavit příbytek v kterém půjde úspěšně přečkat toxické bouře.
Hra probíhá ve 2 fázích.

První fáze


Děkca musejí obejít co nejvíce stanovišť a získat suroviny na stavbu základny. Čas na sběr by měl být přísný, tj. nemají mít šanci získat vše. Vždy musejí jít minimálně 2 z jedné skupiny. Skupina se ale může rozdějit. Pokud se nestihnou vrátit včas, přichází za každého člověka, který přišel pozdě jednu získanou surovinu.
Stanoviště se souřadnicemi jsou umístěny v aplikaci.
Naší domovskou základnou byl Slovanský ostrov (Žofín).

Druhá fáze


Druhá fáze je určena kreativitě a reflexi. Děcka mají za úkol vymyslet, jak by konkrétní suroviny opravdu použili, jakou strategii by zvolili pro přežití. Dále je se také vhodné pobavit o rolích, které měli. Jak si rozdělovali úkoly, kdo šel na jaké stanoviště, ...

Zdroje


Další materiály jsou dostupné na mém blogu: https://blog.petrkucerak.cz/post/toxicka-sprska
Veškeré další materiály lze nalézt v repozitáři: @petrkucerak/game-rain.
Hostovaná aplikace: gamerain.petrkucerak.cz