www.hranostaj.cz
Svíčky
71%15 hodnocení
Potřeby: svíčky
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venDo tmy
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovka
Kdo má větší fukar? =)
Rozdělte hráče do dvou stejně početných mužstev, která budou spolu bojovat. Každý hráč před zahajovacím signálem zapálí svou svíčku a plní pak současně dva úkoly. Především hájí svůj plamen před nepřáteli, kteří mu ho chtějí sfouknout, a přitom se snaží sám zhasnout svíčku co největšímu počtu soupeřů. Komu svíčka zhasne, odstupuje ze hry. Mužstvo, kterému nezbude žádná rozsvícená svíčka, prohrálo. Někdy můžete hrát na dva životy. Komu plamen zhasne, může svíčku znovu zapálit.

Ve tmě není možná důsledná kontrola hráčů týmu, proto se dá zahrát varianta - "každý sám za sebe."
U této varianty jsou pravidla jasné: Zneškodněte co nejvíce protihráčů!
Alternativní pravidla
Polda: Zajímavá obměna je hrát s jednou rukou v kapse a svíčku si krýt jen jednou rukou.
Vojta Janda: hráli jsme to v starých opuštěných dolech za absolutní tmy.
na začatek měli všichni svíčky rozsvícené kromě predátora. ten útočí ze tmy tíše rychle a nečekaně(mnozí si přitom kápnou do textilu) poté co mu zhasne svíčka stává se predátorem také. Jestli se rádi bojíte, nedovedete si představit jak by jste si užili když jste poslední hořící svíčka a tu a tam se ve tmě kolem vás ozvou tiché kroky :0)
Cipísek: Hráváme už léta ve dvojicích s tím, že když zhasne svíčka jednomu, může si ji zapálit od druhého. V této chvíli jsou nezfouknutelní - napalování ohlásí zvoláním "NAPALUJEME", ale až ve chvíli, kdy se sebe vzájemně dotknou, nesmí řvát dřív.
Z toho vyplývá, že tým vypadne, až má zfouknuty obě svíčky...

Občas to chce trochu tolerance ze strany hráčů při vypjatých situacích - především při řešení jestli už/ještě napalovali a podobně...

Ale odměnou je skvělý zážitek:)
Martin: My pri tyhle hre jeste zkousime hrat fotbal :) To je pak teprve prca ;)
Komentáře
Narcil: Hráli jsme to po tmě v malém počtu na velkém prostoru. Po chvilce cviku jsme zvládli držet svíčku v maximálním možném krytí a do toho dělat kotouly letmo bez polití voskem. Super hra :)
quitek: Naši zvídaví a věčně neposlušní kluci si při této hře vždycky lijí vosk na ruce a soupeřej, kdo vydrží víc horkého vosku. Nic se jim nestane, ale pozor na malé děti, které rádi napodobují a ručky mají přecijen citlivější. Ale jinak to všechny moc baví.
Lenka: Tato hra sa mi vazne paci. Hned zajtra si ju skusim na druzinovke zahrat s deckami. Uvidime co to spravi :-)
Red666Bull: tato hra sa mi velmi paci..ale je najlepsie ju hrat vo velkom pocte a na velkom uzemi..
Cipísek: Když si děti vezmou na výpravu nové oblečení (nebo jim ho rodiče dají) tak jsou podle mě naprosto na hlavu sami:) Radši je na to hned ze začátku upozorňujeme, ale najdou se i takoví, halvně takové u holek v oddíle...
zilafazilafa: To Neo: obzvlášť když si dětičky vezmou na výpravu nové bundy, boty a kalhoty... To je pak legrace to vysvětlovat rodičům...
Míša: hrajem tudle hru dost často a všichni jí zbožňujou.. je naprosto skvěláááá....ale hrajem ji s jednotlivcema
NeoNeo: Nejlepší je, když se to hraje s dortovejma svíčkama bez kalíšku, jak pak všichni mají pokapané ruce od vosku - je to pro ty největší drsňáky =)
MIKEŠ: Ještě jsem to sice nehrál,
ale zní to zajímávě.
Určitě si to se svou skupinou zahraju co nejdřív.