www.hranostaj.cz
Licitovaná pantomima
69%12 hodnocení
Potřeby: 2x stopky
Počet hráčů: od 6 do 12
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatická
Kolik dáš? :o) ...aneb bleskurychlé předvádění slov
Autor nebo zdroj: Český lev Chomutov
Vytvoří se 2 týmy, pokud možno o stejném počtu hráčů. 1 hráč z každého týmu jde za dveře, kde z nějaké knížky náhodně vybere jeden z nich slovo a jdou zpět dovnitř. Tam se začnou dohadovat, za kolik to slovo kdo předvede, začíná se na 60 sekundách, to je maximum... takže to třeba vypadá takhle první: 50 - druhý: 30 - první: 10 - druhý: 5 - první: 3. Když už jeden z hráčů níž nechce, ten hráč, který má nejnižší čas, začne pantomimicky předvádět a jeho tým hádá. Když uhádnou do časového limitu, mají bod. Když ne, okamžitě začíná předvádět druhý hráč, zase za jeho vylicitovaný limit. Takhle to jde dokola, dokud jeden tým neuhádne ono hledané slovo. Poté jdou za dveře další 2 hráči a takhle to jde dokola až do omrzení... Je dobré, aby byli 2 měřiči, vždy z toho druhého týmu, protože třeba 2 vteřiny se hodně špatně měří, když u toho člověk ještě hádá :)
Alternativní pravidla
Tábornice: My to hráváme že každá skupinka vyšle dvojici podrobná pravidla s příklady slov naleznete zde http://taborovky.blog.cz/1601/licitace
Jirka: My hrajeme ještě na -1 vteřinu, to je socha ukázaná na 5 vteřin (realizuje se typicky pomocí deky nebo dveří). Dál -2 vteřiny jsou "ruka na 5 vteřin", tzn. hráč použije jen jednu ruku a gesto ukazuje jen 5 vteřin (např. palec dolů). A vrcholem jsou -3 vteřiny, což je "telepatie". Hrajeme to na víc kol (když se v prvním kole slovo neuhodne), a proto se může stát, že v nějakém dalším kole už je to jasné - no a v takových případech se hodí vylicitovat si -3 vteřiny :)
Kotla: Jde určit i čas 0s, to znamená póza. Hráč se nastaví do určité pózy, která má představovat zmíněnou věc. Hádající se smějí dívat až když je hráč nastaven. A znám to i tak, že místo času na hádání má každá skupinka 3 pokusy.
kachenkaa: noo my jsme to hráli i na nakreslení obrázku..ale ty obrázky byly fakt šílené..např. kočka se třemi nohami..žirafa s krátkým krkem atd..je to fakt sranda:), doporučuju..
Epík: Ahoj, hrali sme to i na nazvy filmu... jde to taky dobre, mozna je to o fous tezsi a chce to aby clovek mel nakoukano :D
Komentáře
essus: Super hra, známe jí pod názvem \"Šarády\". Hrajeme i na sousloví (se staršíma). Jednou byla \"nahá mrtvola ve skříni\":-)
tekra26: Jednou jsem zažila polární lišku za sekundu.. Nebyla to póza, ale bleskový třas a bleskový skok na všechny čtyři + jednou rukou máchnutí směrem od zadní části ke stropu.. =)
Skokan: V oddíle jsme jednou dali klíště za dvě sekundy. Fakt best hra.
ruth: Je to naše oblíbená hra, vláště mezi vedoucími, fakt doporučuji. Některá slova téměř nejdou ukázat rychle.
ruth: Je to naše oblíbená hra, vláště mezi vedoucími, fakt doporučuji. Některá slova téměř nejdou ukázat rychle.
Lenka - Rupi (přezdívka): tuto hru sme hrali na vykendovce a bylo to uplne super. jak byste napriklad dokezali stvarnit toaletni papir za dve sekundy? me se to nastesti povedlo :D.
jinak strasne mooooocinky doporucuju si tu hru zahrat, ale lepsi j je fakt vetsi pocet lidi.
pac a pusu posila Rupi z Veseli nad Moravou