www.hranostaj.cz
Slepá indiánka
0%0 hodnocení
Potřeby: šátek
Počet hráčů: od 5 do 30
Věk hráčů: PředškoláciMladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Vedoucí, který představuje slepou indiánku, se posadí na vhodném místě v lese a zaváže si oči. Hráči začínají ze stanoviště vzdáleného cca 100 m. Jejich cílem je dojít co nejblíže ke slepé indiánce, aniž by je uslyšela. Mohou se plížit (resp. opatrně našlapovat) z libovolného směru.
Autor nebo zdroj: https://ostrovnapadu.cz/katalog-her/
Pokud slepá indiánka někoho zaslechne (dupnutí, prasknutí větvičky, funění,…), ukáže prstem příslušným směrem. Obvykle není pochyb o tom, kterého hráče tím myslela – většinou si je sám dobře vědom zvuku, který vydal. Hráč na místě zanechá svoji značku (podepsaný klacík, hrací známku,….) a rychle a tiše odchází zpět na stanoviště. Může zkusit další pokus.
Vyhrává ten, kdo se dostane co nejblíž ke slepé indiánce.
Vhodné je hrát v suchém lese, kde je hodně překážek (křoví, maliny, suché klacky…). Při hře je samozřejmě nutné dodržovat absolutní ticho, hráči se mezi sebou nebaví ani se nesmějí.
Pro menší a méně zkušené hráče, u kterých není jistota herních návyků, je možné mít ještě jednoho „moudrého indiána“, který sleduje hru a rozhoduje v případě nejasností, kdo zvuk způsobil.