www.hranostaj.cz
Lodní bitva
92%2 hodnocení
Potřeby: 4 klubka provazu; 4 kužely; píšťala; paperbally
Počet hráčů: od 20 do 28
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovníRukodělková / tvořivá
Postavte si loď a vybojujte si teritorium pro svou posádku!
Jde o velké zjednodušení hry Bitva korábů. Hra je méně pestrá, ale snazší na dozor, přípravu a pravidla.

První hodinu probíhá přípravná fáze, hráči se rozdělí ideálně do 4 týmů (4-7 lidí) a musí si postavit pomocí provazu (každý tým obdrží jedno klubko) a přírodních materiálů koráb, do kterého se vejde celý tým. Nedávejte jim žádné nůžky ani řezáky, ať se s provazem poperou.

Následuje herní fáze, každý tým má stejný počet paperballů (vemte hotové z tábora) a svůj roh (označený kuželem - ty zároveň vymezují hrací pole). Na písknutí začíná bitva.
Zastřelený člověk vystupuje z korábu a končí, může ostřelovat soupeře paperbally, které dolétly za
hranici pole (smí se pohybovat jen vně pole). Loď bez posádky končí. Má-li loď v průběhu hry poruchu (rám nedrží pohromadě), hráči ji položí na zem, zvednou ruce a hra se přerušuje. Do konce hry přichází o jednoho člověka. Doba na opravu lodi je max 2 minuty, jinak tým končí. Ze zkušenosti se vždycky nějaká rozpadá, tudíž není potřeba ve hře dělat jiné přestávky. Poslední loď zůstávající v poli vyhrává. Paperbally je možné chytat
a sbírat v rámci herního pole. Paperbally lze ukládat do kapes, kapuc apod., ať je možné držet loď. Při sbírání paperballů v rámci herního pole se nesmí z lodě vystupovat, stejně jako za žádných jiných okolností, pokud není člen posádky zastřelen.
Komentáře
Viola1: Po čtyřech a dole je 4 klubka provazu, nemyslel jsi spíš na 4 týmy?
David Jandečka: To po čtyřech tam vůbec nemá být, to tam zůstalo z první verze, kterou jsme hráli, později se to upravovalo. Díky za upozornění!