www.hranostaj.cz
Bizarní pohádky
100%3 hodnocení
Potřeby: připravené knížky - viz. pravidla
Počet hráčů: od 5 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatickáRukodělková / tvořiváStolní / desková / papírováTáborový den / hra na pozadí
Všichni víme, jak se Jeníček s Mařenkou ocitli v lese... Ale jak to dopadne?
Jde o celotáborovou hru na pozadí v rámci oddílu. Před odjezdem na tábor připravte malé knížky. (doporučuji A5)
Na první stránku vytiskněte začátek příběhu (upravte tak, ať už na první stránce je nějaký děj a ne jen popis macechy). Další stránky budou prázdné. První den vysvětlete dětem princip a vyberte dobrovolníky, kterým knížku rozdáte. (Kolik knížek na kolik dětí zvolíte, je na Vás, já doporučuji cca 1 knížku na 5-6 dětí.) V každé knížce bude jiná pohádka. No a úkol dětí už je jednoduchý. K dispozici má 1-2 stránky na to, aby napsalo pokračování. Fantazii se meze nekladou. Na začátku každého oddílového programu se přečte předchozí + nová část příběhu (aby šla trochu sledovat návaznost). Pak se knížky předají dalšímu spisovateli, ideálně tomu, který ještě žádnou neměl. Nezapomeňte děti ve správný den upozornit, že se blíží konec tábora a příběh je potřeba ukončit.
Komentáře
Viola1: Geniální kombinace jednoduchosti, srandy a navíc je to celotáborovka, kterých je málo - díky za přidání, použijem na táboře.
David Jandečka: Rádo se stalo. :)