www.hranostaj.cz
Trpaslíci a veverky
83%1 hodnocení
Potřeby: 2 míče, jakoukoliv náhradu nákladu
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováSportovníBojovkaS násilnými prvkyNa postřeh / šikovnostMorální / sociálníZážitková / inscenační
Hra na princip přepadení konvoje trpaslíků ze světa Zaklínače. S prvky vybíjené.
Autor nebo zdroj: Kikin
Děti se rozdělí na dva týmy : Trpaslíky a Veverky (partyzánská odbojová skupina ze Zaklínače). Trpaslíci se snaží převézt náklad vojenského vybavení z bodu A do bodu B. Veverky se snaží jejich přesun překazit.

Trpaslíci mají nějaký náklad (jedno jaký). Náklad musí nést alespoň 3 trpaslíci, zbytek je doprovod konvoje. Jestli se nákladu drží 2 a méně trpaslíků, konvoj se nesmí přesouvat. Avšak Trpaslíci mohou pouštět náklad podle potřeby. Veverky se snaží vybít dvěma či více míči (záleží na počtu hráčů) všechny trpaslíky.
Stačí, aby se míč dotknul trpaslíka a poté země, takto Trpaslík umírá a po zbytek hry nehraje. Trpaslíci se mohou bránit tak, že chytnou míč, který na ně letí. Pokud se jim to podaří, Veverka co hodil/a míč umírá a po zbytek hry nehraje. Pokud trpaslík sebere míč ze země a trefí Veverku, Veverka umírá.
Hra končí, když umřou všechny Veverky, trpaslíci dopraví náklad do bodu B nebo umře tolik trpaslíků, že nejsou schopni přepravit náklad


Hru lze upravit podle počtu hráčů nebo hrát lehčí verzi, kdy trpaslíci vítězí, pokud se jim podaří vybít všechny Veverky, přestože jsou 2 nebo 1 Trpaslík.