www.hranostaj.cz
Pane, pojďte ven
71%14 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 30
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaHra pro učení či vzdělávání
Jak si hrou vyzkoušet s vlčaty zdravení se levou rukou...
Autor nebo zdroj: Příručka pro Nováčkovskou zkoušku Stezky vlčat (ISBN 80-86109-47-X)
Hráči sedí v kruhu a jeden mimo ně, venku. Ten co je venku chodí dokola. Pak k někomu zezadu přistoupí, poklepe mu na rameno a řekne mu: "Pane, pojďte ven". Oslovený hráč vstane a spolu s tím, co ho poklepal si podají ruce skautským pozdravem (levou s propletenými malíčky :-D ). Pak vyběhnou okolo kruhu - každý svým směrem. Až se potkají, znovu si podají ruce a rozběhnou se zpět. Ten, kdo doběhne první k volnému místu si na něj sedne a druhý zůstane stát. Ten kdo zůstal stát chodí zas okolo kruhu, přistoupí k jinému vlčeti a hra pokračuje dál...
Alternativní pravidla
-Morty-: Já jsem tuhle hru upravil tak, že místo "Dobrý den pane, pojďte ven." se říká "Ahoj *Jméno hráče*, pojď ven." Sloužíto tedy i jako zkouška toho, jak si děcka zapamatovaly jména těch druhých (i vedoucí má někdy problémy :-? :-D). Pochopitelně se snažím, aby všichni postupně "pozvaly ven" všechny. Jinak :10:
Kirchen: Znám tuto hru jen trochu jinak. Děti stojí v kroužku a jeden ho obchází. Potom si vybere někoho a poklepe mu na rameno. Musejí si podat ruce a ten co poklepal na rameno(1.) řekne při podání ruky buď "Pane za mnou", nebo "Pane proti mně".

Pokud řekne "Pane za mnou" musí rychle vyběhnoput kolem kruhu a druhý kráč se ho snaží chytit. Pokud je 1. chycen musí obcházet znovu. Pokud se dostane na prázdné místo obchází ten druhý.

Pokud řekne "Pane za mnou", každý se vydá svým směrem a kde se střetnou opět si podají ruce a pozdraví se "Dobrý den pane". Pak se snaží dostat na prázdné místo v kruhu. Ten kdo zůstane mimo kruh zase obchází.
Komentáře
aslanek: Jejda tak si to uprav ze si podaji ruce,minou se a pobezi dal smerem,kterym sli:)
Logička: Dobrá hra, má to ale jeden problém. Jednou si podají ruce a pak běží každý jedním směrem, pak si podruhé podají ruce a běží tou trasou kterou přiběhli, že? Jenže v tom případě, kdo poběží pomaleji, má pak kratší cestu zpět!!!!!!!!
buchar: No my to hrajeme zasadně z roverama:-) ani byste nevěřili jak to takove rovery muže bavit(samo že to ma malinkou roverskou upravičku).
Múú: Súhlasím s BuBy a Cipísek, určite je lepšie nevracať sa po tom,ako sa druhý raz pozdravili,ale pokračovať :) ja by som si to zahrala ale aj na väčšom oddielovom výlete aj so skautami, nie len s vĺčatami..tá hra nemsuí mať za účel naučiť podávať ľavou rukou :) aspoň my sme s tým doposiaľ nemali nejaké problémy
BuBy: Mno je fakt, že po tom prvním podání ruky by neměli běžet zpět, ale pokračovat.
Cipísek: BTW: teď jsem si přečetl odkud je to převzato a s jakým účelem... Měli jste někdy někdo problémy naučit vlčata (nebo světluchy:) zdravit se levačkou?
Cipísek: jejda, malÍčky:)) nevede to trochu k tomu, že při tom prvním obíhání schválně běži pomalu?