www.hranostaj.cz
Na smrada
70%10 hodnocení
Potřeby: míček (nějaký divný a smradlavý), cesta
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na cestu
Charakter hry: Pohybová
...aneb jak zrychlit pochod nejen na výpravě
Autor nebo zdroj: Smečka volá 3: Hry na výletě
Opravdu velmi dobrá hra - nejen s malými vlčaty a světluškami - na zrychlení pochodu. Smrada představuje nejlépe tenisák nebo jiný malý míček či vhodný předmět (hráli jsme to i se žaludem). Nejlepší smrad je takový, který vypadá opravdu divně a všem "evidentně" smrdí (nejlépe to nějak herecky ztvárnit :D). Smrada drží někdo, kdo je vzadu pochodu. Koho smrad zasáhne, smrdí a přebírá smrada na tak dlouho, dokud se mu nepodaří trefit někoho dalšího. Trefený potom smrada sebere a zase on se ho snaží předat dál.

Všichni hráči by se měli pohybovat pouze na cestě a ve směru pochodu, protože míček se nesmí házet dozadu a hráči nesmí před míčkem utíkat, mohou pouze uhýbat (jde to však i s utíkáním - pouze na cestě).

Obměna: Místo házení se míček kope.
Komentáře
Petr: Taky máme jednoho takovýho kluka, kterej by byl radši smradem, než by se někam hnal...
Maky: JO, třeba by se dalo na začátku říci, že komu zůstane smrad v cíli výletu (třeba když se vracíme do tábora tak komu smard zůstane než se do něj dojde) tak mu strhneme body. Je to trochu drsné, ale máte jistotu že se u nikoho nezasekne.:jedi::plamenomet::motorovka::kulomet::motorovka::neo::asmd::sniper::pis::jupi::break::box::rpg::kulomet::neo::rpg:
marie.voseckova@gmail.com: no je to dobra hra to ano ,ale představa že při našich tůrách (cca. 4 km bahnem) budou světlušky nadšené že mají utíkat ,a ještě k tomu házet míčkem. Bojím se že se smrad u někoho zasekne a dotyčnému bude jedno že má smrada. Jinak fajn .
:cosi::cosi::cosi: