www.hranostaj.cz
Maso / Brambory
57%10 hodnocení
Potřeby: Volejbalový míč
Počet hráčů: od 8 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovníS násilnými prvky
Rádi hrajete volejbal a rádi se přitom zasmějete? Pozor na úrazy!
Autor nebo zdroj: z tábora
Stoupnete si do kroužku a pinkáte si volejbalovým míčem. Pokud nějakému hráči míč spadne na zem, jde si sednou doprostřed kroužku na zem (ne stouponout ani kleknout). Stojící hráči si stále pinkají, při pokažení zase jdou doprostřed k ostatním hráčům, ale stojící hráči mají za úkol smečovat do sedících hráčů. Pokud se nestrefí, jdou doprostřed si k nim sednout. Sedící hráči vprostřed kruhu se můžou zachránit tím, že když na ně letí míč, můžou jej chytnout, ale nesmí si při tom stoupnout ani kleknout. Při chycení míče se mění s tím, kdo se chtěl do sedících hráču strefit.

Ale raději by chtělo, aby poblíž stál zdravotník. Zažila jsem i zlomené brýle.
Komentáře
instor: Já myslim, že pokud by sem to dal v oddíle, tak se tam všichni povraždí. Jaký s tim máte zkušenosti? Jaká je míra brutality?
lou: My téhle hře říkáme brambory (popř. kobzole) a je opravdu oblíbená:-) Doprostřed šel vždycky ten, který se míče dotkl naposledy, před pádem na zem a lidi uprostřed mohli balón chytat, až jich tam byl určitý počet... Nemusí sedět, můžou dřepět a balón můžou chytnout i tak, že vyskočí. A i když jsem tuto hru hrála mockrát i s lidmi, co volejbal fakt uměli, nikdy jsem nazežila vážnější úraz, než pár modřin...:-) Není to tak násilné, jak se na první pohled zdá...
FieldMouse: Uh, pokud pinkající alespoň trochu volejbal umí, pak jsou ti uprostřed mrtví. Diskutabilní je také pravidlo pokažení, to může být způsobeno chybnou nahrávkou i vybráním.
Kubajss: mozna by bylo nejlepsi doprostred posadit autora hry...
Čokyn: Tak to máš teda pravdu... :D:D:D
Cipísek: před takovou hrou bych si bryle asi urcite sundal:)
Ondřej: Zdravotník asi zlomený brejle nevyléčí.