www.hranostaj.cz
Vietnam
63%10 hodnocení
Potřeby: ručníky
Počet hráčů: od 20 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do terénuDo tmy
Charakter hry: Bojovka
Je noc a vy se nacházíte spolu s jednotkou Američanů v lese plném Vietnamců...
Autor nebo zdroj: tábor
Nejprve vzbudíme první skupinku - Vietnamce, ti si vezmou ručník, utěrku, šátek nebo mikinu (prostě cokoliv, na čem je možné udělat uzel) a urychleně odejdou na předem určené území. Je dobré, když je to území všem známé a jsou jasně rozpoznatelné hranice. Vietnamci se ukryjí.
Asi čtvrt hodiny po odchodu Vietnamců vzbudíme i Američany. Po předem dohodnutém signálu (hvizd píšťalky) Američané vyrážejí hledat a zneškodňovat Vietnamce.
Přiměřeně daleko od území Vietnamců se zřídí nemocnice s márnicí (může plnit obě funkce jedno stanoviště). Vietnamec i Američan je zneškodněn švihnutím ručníku (nebo utěrky apod.) do nohou. Pro Vietnamce hra končí a odchází do márnice. Američan "pouze" musí navštívit nemocnici a vrací se do hry. Hra končí asi po 30 minutách. U delší doby se může stát, že vietnamci usnou...
Pokud Američané zabijí všechny Vietnamce do předem stanoveného limitu, tak zvítězili. Pokud ale přežije alespoň jediný Vietnamec, tak vítězí Vietnamci.
Komentáře
instor: My sme to hráli na jedný akci, kde byli všichni starší a byl to fakt masakr. :rpg::rpg::plamenomet::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba:
terka: ehm dobře aspon se vyspime =) =D
AluskaSAluskaS: u nás na táborech nejvíce oblíbená hra... a dokonce jsme ji na jednom táboře hráli na zahradě, která byla úplně nevyhovující.. ale důležité bylo, že jsme se u toho pobavili...
ája: sorry za ty chyby :-D
ája: s hrou vietnam mám dobré zkušenosti. u nás na táborech ej to hodně oblíbená hra, která se hraje několikrátza pobyt, aby se prostřídaly role. je dobré když si terén několikrát s děckama projdete, aby věděly, jak to tam vypadá. jinak hru velmi doporučuju :jojo: