www.hranostaj.cz
Na parazita / Lupič židle
74%15 hodnocení
Potřeby: židle
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pohybová
Nebezpečný parazit se snaží infikovat organizmus, ten se ale nenechá... rychlá a zábavná fitka.
Autor nebo zdroj: Růžový Boubel, víkend 3
Po vymezeném herním prostoru rozmístíme tolik židlí, kolik je hráčů. Je potřeba, aby byly židle co nejrovnoměrněji rozmístění a pootáčené všemi možnými směry. Herní prostor by měl být tak malý, aby se mezi židlemi dalo s lehkými obtížemi pohybovat.

Posléze je vybrán jeden z hráčů a je mu přidělena role Parazita. Ostatní představují buňky organizmu, který se brání infiltraci. Každá buňka začíná v sedě na židli, Parazit stojí opodál. Jedna židle (ta po Parazitovi) je tedy volná. V okamžiku startu hry se Parazit začíná pohybovat - pohybuje se zvolna, max. rychlostí pomalé chůze.

Parazit splní svůj úkol a úspěšně infikuje organizmus, když se mu podaří sednout si na volnou židli. Buňky ale odevzdaně nečekají na svůj osud a brání se - tím, že si přesedají. Pochopitelně je jedna židle neustále volná a Parazit se na ní snaží dostat, organizmus se může jen snažit přemísťováním buněk snažit udržet volnou židli co nejdál od Parazita. Hráči tedy musí pořát dávat pozor, kde je volno, a nezapomínat, že když si přesednou, jedno volné místo sice zaberou, ale další vytvoří.

Hra většinou končí na hromadě nejrůznějších buněk, židlí a Parazita.

Nejúčinnější taktika (a asi jediná, při které má organizmus nějakou šanci) je přesedat si na větší vzdálenost, nejlépe napříč celým prostorem, a využívat tak nižší pohyblivosti Parazita.
Komentáře
Stovik: Ahoj, hráli jsme to na schůzce a byla to bomba.Děti to moc bavilo a zahřáli jsme se. Ale bylo nás jen deset a to je tak, tak aby to šlo hrát. Čím víc tím líp.
Díky za tip. :10:
Vandík: Ahoj, tuhle hru jsem tu objevila asi před rokem, hned jsme jí hráli na horách a děcka z ní byly úplně urvané! Byla to velká sranda a bylo úžasné, jak nejdříve nechápaly, ale pak začaly týmově bojovat a nakonec nechtěly přestat hrát. DOPORUČUJU! Asi jako tu na zajíce, vlka a zelí - taky hodně povedená pohybovka! :cool:
Magnetka: Tuhle hru mám moc ráda....je na rozpohybování, na zahřání i na týmovou spolupráci...vážně bezvadná