www.hranostaj.cz
Kompot / Ovocný koš
76%17 hodnocení
Potřeby: hooodně židlí
Počet hráčů: od 10 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: PohybováS násilnými prvkySeznamovací
Vyměňování ovoce
Hráči si sednou do kruhu (nejlip na židle) a vedoucí hry je obejde a každému řekne nějaké ovoce. Ideálních je tak 5 druhů, co se opakují dokola (jablka, hrušky, švestky, třešně, broskve apod.) Sebe určí taky. Potom ten, co rozděloval ovoce, zahlásí: "vyměňují se všechny........ (jabka)". Jabla se zvednou a mají za úkol obsadit místo jiného jabka. Jenomže sednout i musí i vyvolávač, takže zbyde jedno jabko, pro které nezbylo místo, takže se stává vyvolávačem.

Je to celkem sranda, baví to aj maly děcka. Vtipné bylo, když jsme se během hry snažili domlouvat s druhým vedoucím...

Jinak existuje varianta SLIVOVICA = všechny švestky nad 18 let ;)
Alternativní pravidla
Viky: My to hráváme tak, že se zakřičí třeba "kdo má rád rajskou", "kdo má na sobě bílé tričko", "kdo je plnoletý"... a tak dále, vynalézavosti se meze nekladou.. a vždycky si musí místo vyměnit ti, kterých se to týká :))
aquakaca: Je dobré, když vedoucí hry (Místa si vymění všichni ti, kteří...) občas opepří hru nějakou pikantnější otázečkou. Pro větší děti je dobré upozornit, že bude zajímavější soustředit se na nějaké charakterové vlastnosti, než jen na barvu spoďárů a fuseklí :-)
Ševa: Hrajeme to s prckama, dva se zavázanýma očima chytají uprostřed kruhu, každý z nich řekne jeden druh ovoce a ti se musí vyměnit tak aby nebyly chyceni, koho chytí s tím se vymění.
Mili: Když se řekne KOMPOT, tak se vyměňují všichni.
Žanda: jde to taky s čísly, budou se např. vyměňovat 1 a 6 , nebo 8 a 3 a když někdo zapomene jaké je číslo, vypadává. A nebo další pravidlo budou se takhle opatrně přemisťovat a jednomu se zaváží oči , půjde doprostřed a bude chytat ty co se pohybují , když někoho chytne tak se stím dotyčným vymění.
Bosf: Znám to ještě jinak že - vymění se ten kdo...NApříkalad Vymění se ten koho baví škola.Vymění se samozřejmě HODNĚ LIDÍ :) a zase jeden zbyde...Takže se nerozdělují na tými ale jako by je vyvolávač vytvářel.
Komentáře
Viky: My to hráváme tak, že se zakřičí třeba "kdo má rád rajskou", "kdo má na sobě bílé tričko", "kdo je plnoletý"... a tak dále, vynalézavosti se meze nekladou.. a vždycky si musí místo vyměnit ti, kterých se to týká :))
Verunka: je to docela legrační, co někdo někdy vymyslí za možnou výměnu :D
Kitkatka: myslím žesi to zahrajem:-D