www.hranostaj.cz
Romeo a Julie
75%23 hodnocení
Potřeby: 2 šátky
Počet hráčů: od 10 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSeznamovací
Romeo hledá Julii
Je to skvělé na zabavení děcek ve věku 1. stupně. U nás to teda funguje tak, že malý děcka jsou pro, starší (kol 11-15) mají blbý řeči, ale nad 15 už je to pak většinou v pohodě ;-)

Tákžéééé:
Je dobré, když ostatní hráči sedí (nebo stojí) v kruhu - aby se ohraničila hrací plocha. Potom se vyberou 2 dobrovolníci, kluk a holka (pokud se u nás nikdo nehlásí, většinou je prostě zdobrovolníme). Kluk-Romeo má šátkem zavázany oči, Holka-Julie má zavázany zase nohy (zhruba u kotníků), aby nemohla chodit, ale mohla jenom skákat. Pokud jsou holky hoooodně mladší (kolem 4-5 let), radši jsme jim ty nohy nevázali, jenom jsme jim řekli, že prostě musí skákat - dokonce ani nepodváděly... Duležité je, aby ostatní, co jenom sledujou, byli úplně potichu (to se ale nikdy nepovede, takže aspoň v rámci možností). Romeo má za úkol po sluchu najít Julii, takže volá "Julie!!!Kde jsi Julie???" a Julie odpovídá jenom tím, že volá nazpátek: "Romeo." Jedna z možností je, že Julie Romeovi odpoví, jenom pokud na ňu zavolá jménem, ale není to nutné...
Když Romeo Julii najde, jde místo nich další pár...

P.S.: u nás to dopadá většinou tak, že Romeo hledá mezi divákama, zatímco Julie se chláme ne druhé straně.
Alternativní pravidla
Anna: Hrajeme to tak, že Julie neodpovídá na volání, ale má dvě lžičky, kterými o sebe mlátí. Může tak mást tím, že je dá co nejdál od těla a tam s nima praští :)
Časovač: Když máte skauty a skautky v kterých srší hormony a feromony tak to prohodíte a Julie bude chtít nadržená a bude kvůli tomu hledat Romea.. Když dali dva kluky tak se každý puboš musel zasmát.. (Upřímně řečeno jsem chytl výgeb , když Romeo byl tak uhoněný a "utíkal" až ho do hlavy trefilo v parku freesbee xDD)
Viki: My jsme to taky hráli že holka byla Romeo a kluk Julie byla to větší sranda.
Ševa: Pokud je víc hráčů hrajeme s více dvojicemi najednou, které se jmenují jinak, takže Romeo chytá Julii, Petr chytá Lucii, Jeníček chytá Mařenku, ... Hráli jsme to i asi ve 30 dětech a je to super. Úkolem je samozřejmě aby si každý chytil tu svoji.
Pavka: Napadlo mě, že by se dalo první zvolit Romea, zavázat mu oči a až potom zvolit Julii. Až Romeo Julii chytí, musí ji poznat podle hlasu, osahat ji (vrámci slušnosti:-D)...ještě jsem to nezkoušela, je to jen nápad:hophop:
Komentáře
viki: ano je super tža hra
g: :plamenomet::motorovka:
DelfínekDelfínek: Lízatko: Možná byste mohli vybrat dva lidi kteří se od pohledu nemají rádi nebo sourozence Ne???. To k sobě určutě nepřiskákají (alspoň ne dobrovolně):kladivko:
Bety: Ta hra vypadá dobře..budeme ji hrát na táboře připravuju malý začateční program na seznámení....a stále nevím jak do toho mám zakomponovat jména těch děcek aby se více poznali když je to seznamovací hra.....
trysha: u nás to dopadlo tak ze jullie utíkala a romeo se válel po zemi jak zakopával....pak se nastvel a odmítal hrát....julie se mezitim tlemila na druhý straně místnosti.
DODODODO: pro Lízátko:
no, buď máte extrémně inteligentní děcka nebo je problém jinde... měl Romeo zavázany oči a utíkala před ním Julie (vzhledem k tomu, že má mit vázany nohy šátkem tak spiš "snažila sse utíkat")?
Lízátko: Nevím jestli jsem to dobře pochopila , ale u nás to dopadlo vždycky tak , že julie doskákala k romeovi nevíte kde je chyba? vždycky to hned zkončilo a nikoho to pak nebavilo
Vojta: Dá se udělat, že když má Romeo zavázaný oči, tak ostatní dělají chór a všichni polohlasně, ale jasně volají "Rome!", jen jako echo. Hra vypadá potom velmi zajímavě;o):jedi:
Pstrose: jo to je dobrá hra sle je dost dobrý když to hrají jen kluci je to pro ty dva v kruhu zábavnější he he:jedi::10::hura::cool::bomba::neo::rpg::kulomet::motorovka::tralala::pirat::grr::-D:-D:-D:-D:-D:-D
Kačka: superh hra..párkrát už jsem ji hrála..akorát my jsme to hráli bez zavázaných noh..páč jsme to ani tak neznali..ale určo ji zase někdy zahrajem..:)
DODODODO: Julie v podstatě nalezená být nechce, takže Romeovi utíká. Kdyby chtěla, ztratila by hra smysl. De o srandu... Ale muže to byt zajimavá inovace - Julie stojí uprostřed kruhu jako tvrdy Y :haha: :haha: :haha: tagže Romeo Julii hledá a Julie utíká. Zatim se nestalo, že by Romeo Julii nenašel... :-D ale stojí to za zahrání :papa:
Anka: Ahoj, zní to jako super hra, jen nevím, jestli Julie chce být nalezena, nebo jestli Romeovi utíká..Můžete mi prosím poradit?
Anička: heh... my jsme to taky hráli (15-24 let)... nemělo to chybu!!!:-D
mousenka007@seznam.cz: jooo to znám... to jsme kdysi dávno taky hráli... a právě většině bylo mezi 11 a 15 lety, takže skoro všichni remcali... :D ale sranda to je