www.hranostaj.cz
Pepiku, pipni!
72%12 hodnocení
Potřeby: karimatky
Počet hráčů: od 2 do 14
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováBojovkaS násilnými prvky
Mlátička s karimatkami poslepu
Autor nebo zdroj: oddiel
Pravidla jsou jednoduchá:

Karimatky se svážou do válečku, potom se vyberou dva hráči a ohraničí lanem kruh. Hráčům sa zavážou oči a jsou vysláni do kruhu. Svázaná karimatka se hodí do kruhu a hráči ji začnou hledat. Jak ji někdo najde, tak řekne: "pepiku pipni" a druhý musí na to odpovědět: "pííp". Jak ho ten první 3-krát udeří, vyhral.
Alternativní pravidla
sasinka9134: my to hrajem tak ze se sestavi kruh z prihlizejicich a v kruhu jsou 2 dobrovolníci se zavazanyma ocima a uprostred kruhu je hozena karimatka az ji nejaky dobrovolnik najde tak toho druhyho proste zmlati
Malfoy: U nás v oddíle to hrajeme podobně jako FENTULKA jenže naši už mají deky od začátku... to je potom řežba :kladivko:
občas když je hodně času tak je to opravdu jen řežba.... misto lana máme kruh z přihlížejících a pepíčku pípni vždy řve někdo jiný než hráč neboť se nám stávalo že to řekl hráč a ten druhý se prozradil až po chvilince což mu dávalo výhodu třeba utéct
-zábavná variace- je dosti zábavné provšechny teda krom jednoho hráče, když se předem domluví jeden hráč s instruktorem A TEN MU TO DOVOLÍ (kuli bezpečnosti třeba s malejma) že si sundá šátek a to se potom ovázaný stává terčem.... je sranda když ten zavázaný je vedoucí:cert:
Faulař: Možná by to byla větší prča kdyby se tam lidi jenom řezali karimatkama:pirat:8-):iq:
Bax: Tohle hrajeme taky, je to sranda, ale jak psal/a Anik, s tím hádáním na kom sedí to hrajeme jako Prasátko kvíkni :-)
Anik: My to hrajeme úplně jinak. Všichni si sednou do kruhu a doprostřed si stoupne dobrovolník se zavázanýma očima. Na někoho si sedne a řekne,, Pepíčku pipni´´ a ten pípne, ale můžne i měnit hlas a ten se zavázenýma očima musí říct na kom sedí. :-):-)je to super, zvlášť když je uprostřed nějeký vedoucí nebo nováček;-):hophop::hophop:
FentulkaFentulka: Klasicky turnaj v DEKOMLATu - kruh ohraniceny lanem, kolem nej sedi zvnejsku deti a hlidaji, aby dvojice, ktera zrovna hraje nahodou nevylezla ven z "hriste". Dvojice ma zavazane oci, na povel zacnou hledat kazdy jednu srolovanou a zavazanou deku (tak aby byla asi 1m dlouha a opravdu pevne stahnuta, deky rozmistime libovolne, klidne do krize pres sebe nebo kazdou na jinou stranu hriste). U hry by melo byt ticho, protoze jakmile jeden z hracu nahmata jednu deku, zacina lovit toho sveho protihrace - mel by ho 3x prastit dekou, pocitame mu to (jim to - 1:0, 2:0, 2:1...) ... Fajn je, kdyz uz maji oba hraci deky a bloudi po hristi a hledaji se - pri takovem rozmachovani obcas dostane do cumaku i nekdo z prihlizejicih!! V teto fazi hry uz muzeme fandit...:o)
Komentáře
šáris: My hrejem kuřátko pípni :-)