www.hranostaj.cz
Transfúze
74%18 hodnocení
Potřeby: Pet láhve, inječní stříkačky (samozřejmě bez jehel), červené potravinářské barvivo
Počet hráčů: od 10 do 101
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovka
Doktůrci se snaží pacientovi obstarat co nejvice krve. Pohybová hra jak pro děti, tak pro instruktory.
Nejprve je třeba si obstarat velké množství pet lahví (závisí na počtu hráčů) a injekční stříkačky pro každého hráče. Do víček v láhvi vyvrtejte dírku tak velkou, aby se do ni nechala stříkačka zastrčit. Následně napňte několik láhví (např. 10) vodou obarvenou na červeno potravinářským barvivem. Barvička je to opravdu krásná a přesvědčivá, ale hlavně je dobře kontrolovatelné její množství. Takto přichystané petky zavěste nebo zaklíněte nebo jednoduše pohoďte do hracího terénu. Dětičky vybavte každého jednou láhví a injekční stříkačkou.

Pointa hry je v tom, že hráči představují doktory, kteří se snaží z nádob s transfúzí vysát co nejvíce krve a vpravit je do oběhové soustavy svého pacienta (toho představuje prázdná petka, kterou mají položenou někde na "operačním sále").

Záludnost je v tom, že lékařskou pomoc znesnadňují viry (vedoucí také vybaveni stříkačkami), které se pohybují v hracím poli. Když doktora vir postříká vodou nebo také krví ze stříkačky, je jeho krev, kterou má ve stříkačce znehodnocena a tak ji musí doktor vyprazdnit (možno dodat nejaký úkol, po kterém se hráč vrátí do hry) a poté teprv může běžet schánět další transfúzi.

Hraje se do určitého časového limitu. Vyhrává ten kdo má nejvíce krve ve své petce.

Tip: Viry můžete tématicky nastrojit a dětem přehodit také nějaký ten bílý kus hadru (je na něm pak dobře vidět, zda byl virem zasažen či naopak).
Alternativní pravidla
Faulař: šlo by budělat taky to že znehodnocená krev se nastříká do speciální lahve,aby se tolik neplejtvalo:tralala::(:cosi:
2Mishule2: My jsme tuhle hru hráli tak, že jsme nechali ve vodě vymočit krepáky s barvou každého oddílu. Potom jsme každému oddílu někde po hracím lese zakopali 4 ešusy s vodou obarvenou podle jejich barvy oddílu. Všechny děti dostaly stříkačku a na jednom stanovišti byly 4 sklenice (ty velké od okurek) označené barevným šátkem(každé družstvo svůj šátek) aby věděly kam to stříkat. Vedoucí děti chytali puckami na asi 2m laně( aby je nemuseli sbírat po lese). Doporučuju ale větší stříkačky, protože potom se špatně posuzuje které družstvo vyhrálo. A taky aby u sklenic někdo stál, aby nějaké dítě schválně neskoplo cizí sklenice.
Komentáře
Baruš: A kolik tak těch virů na třeba tak 20 dětí? aby to virové zvládali, ale aby zase na druhou stranu všechny hned nezrušili ze hry? :-)
Moni: Moc děkuju za tuto hru, hráli jsme ji na táboře a byla naprosto báječná!:hophop:
Hráli jsme tak, že každý družstvo dostalo čtyři stříkačky a ostatní zatím hlídali pacienta(stříkačky nejsou drahy - jedna velká za 3 koruny a užijete s nima spoustu legrace:-) Zpočátku sice vznikla trošku hádka, kdo bude vybíhat v první fázi, ale brzo byly děti tak uběhaný, že si rádi chvíli oddechly. Zajímavý taky je, jak hledaj ty petky, když jim dojdou ty, co jsou blízko startovní čáry:)Na konci jsme vyhlásili bitvu všech proti všem (už s čistou vodou)a skončilo to všeobecným polejváním a smíchem
:haha:
Jo taky je dobrý vystřídat viry, pokud je větší tábořiště nebo budou úplně mrtvý...%-)
2Mishule2: No taky je možnost to hrát na družstva, že každé družstvo má svoji PET láhev a které družstvo má nejvíc "krve" vyhrává..jo a taky je nejlepší hrát z so nejmenšími stříkačkami..člověk ty láhve nenaplní tak rychle ;-)
Daduska: Se lžícema to ztrácí smysl!!!
Neši: Tak tahle hra je naprosto úžasná! Už se moc těším,až ji vyzkoušíme, takže díky moc za nápad
Adula: Je to skwělej nápad, nadchl mně ten nápad obarvit vodu na červeno...Ale vzhledem k tomu, že se mi nechce utrácet za stříkačky, petky uříznu do půlky a dám dětem asi lžíce...aspoň to bude zajímavější :)
Mončule: Úžasná hra,znám spoustu krásných her a tahle patří mezi ně. Skvělý nápad, hned ji využiju.
Cipísek: Ondra: tak nezapomeň mrknout na majáky a chlazení:)
OndraOndra: Výborný nápad :-) jakékoliv hry s vodou jsou v parných letních dnech na našem táboře hodně oblíbené.
Martina: Super.. :o)
Já:-): Jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapecka hra
Čokyn: Blbost...Hraje se to bez jehel na koncích...
Kark: Připadne mi značně nebezpečné se honit s injekčními stříkačkami (resp. jehlami na jejich koncích)....