www.hranostaj.cz
Kolo štěstí
75%8 hodnocení
Potřeby: kartičky podle počtu hráčů
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováPro zasmáníNa inteligenci / paměťHra pro učení či vzdělávání
Jedna z oblíbených her našeho oddílu, je vhodná do lepšího počasí, délka cca hodina a půl (podle délky a množství úkolů), hraje se v táboře – na náměstíčku.
Příprava:
- Na kartičky napíšeme nejrůznější úkoly – např.:
Vyčisti si zuby
Ukaž, kde je sever (Kačer)
Dej někomu malý dáreček
Doběhni k oddílovému autu a zpět
- Pokud je úkolem odpovědět na nějakou otázku, nebo něco najít a přinést, napíšeme k úkolu do závorky vedoucího, kterému mají děti říct odpověď, ukázat splněný úkol...Pokud možno ale dětem důvěřujeme, že úkol splnily:-)
- Úkoly můžeme využít k potřebám tábora – Uřízni polínko a dones ho do kuchyně, nebo k potěšení někoho z tábora – Řekni Rosničce, že jí to dnes moc sluší, nebo k pobavení – Oběhni tábor a hlasitě zpívej Tichou noc, nebo jinou koledu:-)
- Kartičky očíslujeme od jedné do x (podle počtu hráčů) a rozmístíme do kruhu okolo náměstíčka (třeba ke stanovým kolíkům) tak, aby byly dobře vidět a byly popořadě za sebou!!

Hra:
Hráči se postaví každý k jedné kartičce a hra začíná. Hráč plní úkol, u kterého stojí, a po jeho splnění postupuje o číslo dál. Hru končí každá hráč tehdy, když po postupném splnění všech úkolů (popořadě! Nesmí se přeskakovat!) dojde k úkolu, u kterého začínal. Hra je na čas, hráč ohlásí vedoucímu když skončí.