www.hranostaj.cz
Pyramidy
76%11 hodnocení
Potřeby: fáborky, kartičky s čísly
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Naše celkem oblíbená hra, do lesa na cca půl hodiny (a méně).
Příprava:
- V lese označíme fáborky území (velikost dle počtu přizpůsobíme počtu hráčů a členitosti terénu).
- Do území poschováváme hromádky kartiček (sady) tak, aby byly nalezitelné, ale musely se hledat:-) a vždy bylo nahoře nejvyšší číslo a dole číslo nejnižší (jednička).

Hra:
Hráči jsou mimo hrací pole, písknutím začíná hra a úkolem každého hráče je najít co nejvíce hromádek kartiček a vždy si vzít jen jednu a to tu nejvrchnější, s nejvyšším číslem. Hra je bodována, poté, co už nikdo nemůže nic najít a je ukončena písknutím, si každý hráč sečte své body – čísla na kartičkách, které získal. Proto čím rychleji hráč hromádku najde, tím více získá bodů...Případné nenalezené kartičky nejdeme a odneseme.
Možno zpestřit různými chytači - vedoucími apod.
Alternativní pravidla
Anet: Ahojky.My jsme to hráli tak,že jsme měli na stromech daný papír,který byl dole rozstříhaný na proužky.Na proužku bylo napsáno jedno číslo (např.: od 20-1) a kdo přišel,utrhl si nejvyšší číslo.Kdo měl největší počet bodů-vyhrál.
Komentáře
Peťula: Jen mě jako doplnění napadlo - abychom zajistili, že hráči nebudou podvádět (půjdou k jedné hromádce víckrát nebo si vezmou dvě kartičky) - napsat čísla buďto na bílý papír různými barvami nebo psát na barevné papíry.