www.hranostaj.cz
Majáky
75%25 hodnocení
Potřeby: velká nádoba s vodou
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Tuto hru je vhodné hrát, když je na táboře nesnesitelné vedro a všichni se chtějí zchladit.
Všichni hráči jsou na louce připraveni s hrnečkem v ruce a se zavázanýma očima.
Tři vedoucí se rozmístí naokraje hrací plochy přibližně do trojúhelníku, uprostřed pomyslného trojúhelníku umístíme nádobu s vodou, u které bude čtvrtý vedoucí.

Každý vedoucí začne „vyrábět“ zvuk (například hrát na flétnu, tleskat, tlouct lžící do ešusu… Vynalézavosti se meze nekladou).
Vedoucí u nádoby obyčejně začne zpívat nějakou písničku o vodě a ostatní se musí k vodě dostat, nabrat si ji do hrnečku a vydat se za jedním ze zvuků. Dojít až k vedoucímu a polít ho (vedoucí mu musí říct, jestli se trefil nebo ne).
Potom se musí vrátit znovu k vodě, nabrat si a jít za dalším zvukem.

Když hráč obejde a polije všechny tři vedoucí, smí si sundat šátek z očí, jít si pro vodu a polívat ostatní nešťastníky, kteří ještě jdou poslepu za zvuky (pozor, aby dítě nedostalo moc velký šok).
Alternativní pravidla
Bára: Hráli jsme ji na táboře trochu jinak: děti přenášely vodu z jednoho kýble do druhého a vedoucí na ně chrstali vodu lavorama. Bylo to fakt super Hlavně nás to bavilo!!! :o)
Komentáře
Kája: Já tuhle hru hrála...bohužel jsem byla maják. v tom teple to bylo opravdu osvěžující, ale když na vás dítě chrstne opravdu studenou vodu...jinak tu hru opravdu doporučuju, fakt jsme se vyřádili
Miramis: Vedoucím to neva, když je vedro... a děti nic nemilujou tolik jako to, že můžou vedoucí zlít. Strašně si to vychutnávaj..:-D
Květis: Mě přijde trochu líto těch vedoucíh, ale možná že jsem nějaký pravidlo přehlíd. Napadá mě ještě možnost, že se děcka zlejou samy...
Janča: HUSTÉ=)
Cipísek: Anež: Málokdy hodnotím něco, co jsem nehrál, ale tady jsem dal 7 (za prvé se mi líbí a za druhé chci hlavně vyvážit tvůj překlik:)
Anež: omylem jsem dala této bomba hře 1 bod místo sedmi. tímto se tedy omlouvám autorovi a všem, co by její název rádi viděli ve sloupečku "top hry". kaji se.