www.hranostaj.cz
Strašidla hýbejte se
69%12 hodnocení
Potřeby: fix, proužky čtvrtky, kolíčky-špendlíky
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa hřiště
Charakter hry: PohybováHonička
kdo pojmenuje nejvíce strašidel?
Všichni kromě jednoho dostanou za úkol vymyslet a napsat větším písmem jména strašidel. Jakmile dopíší, připevní si napsaná jména na záda špendlíky či kolíčky tak, aby ten co nepsal, vymyšlená jména neviděl. Na znamení ten který je beze jména, běhá mezi strašidýlky a snaží se přečíst co nejvíce jmen. Čí jméno přečte, musí si sednout. Čím více jmen se mu podaří zjistit, tím více získá bodů. Strašidla se nesmějí opírat o stromy, vzájemně o sebe či si lehat na zem. Hra trvá 5min a poté se vymění ten, který honí, s novým hráčem.
Alternativní pravidla
OSTRUŽINA: Pokud tuto hru hrajete s opravdu malými dětmi, které ještě neumí číst, na záda se jim připevní např. obrázky zvířátek (děti si mohou zvířátka i samy nakreslit). Hra pak probíhá stejně, jen si děti musí zapamatovat jaká zvířátka viděly na obrázcích :) .
kolka: kazdy si napise na zada jmeno strasidla.pote ma kazdy za ukol behem 5 minut zjistit co nejvice jmen a tim ziska nejvice bodu:-):hophop:
Komentáře
OSTRUŽINAOSTRUŽINA: Pokud tuto hru hrajete s opravdu malými dětmi, které ještě neumí číst, na záda se jim připevní např. obrázky zvířátek (děti si mohou zvířátka i samy nakreslit). Hra pak probíhá stejně, jen si děti musí zapamatovat jaká zvířátka viděly na obrázcích :).
ledna: mno... my jsme to hrali,az na to,ze jeden ctenar je malo. honili jsme se hodinu,ale podarilu se mu precist jen tri jmena. lepsi by to bylo vsichni proti vsem :-D