www.hranostaj.cz
Navigátor
74%9 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Pouze hlasem, ale bez mluvení.....
Hráči se rozdělí do dvoučlených družstev.

Jednomu z družstva se zavážou oči a stává se "slepcem". Z toho druhého se pak stane "navigátor". Úkolem navigátora je dovést slepce z jednoho místa do druhého (vzdálenost mezi místy doporučuji cca 60m).

Navigátor smí slepce vést pouze hlasem, ale nesmí u toho mluvit (potom by ho spoluhráč poznal po hlase a hra by ztratila smysl). Může tedy vydávat různé zvuky jako je: vrčení, pískání, houkání, mňoukání....... spoluhráči se mohou předem domluvit.

Aby to ale nebylo tak jednoduché...
Z ostatních družsev se vyberou 2 - 3 hráči, kteří se to snaží překazit. I oni smí pouze vydávat zvuky, čímž se snaží slepce zmást a udržet ho co nejdéle ve hře.

Až slepec konečně dorazí tam kam má, sundá si šátek, a na řadě je další družstvo.... vyhrává to, které má nejlepší čas

další možnosti:
Mnohem zábavnější je, pokud se spoluhráči nesmějí předem domlouvat. To potom může každý vydávat jiné zvuky a to je teprv divočina ;-)

Také to jde hrát tak, že se určí tříčlená družstva (navigátor + 2 slepci) a čas se počítá dokud navigátor nedovede na určené místo oba dva slepce

Pokud je hráčů hodně lze také udělat větší skupinky. V každé z nich si pak zvolí navigátora a slepce a ten zbytek se pak postupně vystřídá jako kaziči.....
Komentáře
Lemmik: Neříká se dvoučlenným družstvům dvojice...? :alien: