www.hranostaj.cz
Pípí! Uáuá!
72%16 hodnocení
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHonička
Je to v podstatě hra na honěnou. Ale je to větší sranda... Hlavně když ještě 2 dny nemůžete mluvit :D
Autor nebo zdroj: Žirafa 2008 (rádcák)
Jeden dobrovolník má babu - je Uáuá a řvě "Uáuáuáuáuáuá!!!". Druhý dobrovolník je honěný - je Pípí a řve "Pípípípípípí!". Ostatní hráči stojí v kruhu. Jakmile Uáuá plácne Pípího, vymění si role. Z Uáuá se stává Pípí a z Pípí je Uáuá.
Pípí se ale může zachránit tím, že se postaví před někoho v kruhu (dejme tomu, že se ten někdo jmenuje Šaman.) Ze Šamana se teď stává Uáuá a ten, kdo byl Uáuá doposud, je Pípí.
Běhat se může kdekoliv. Okolo kruhu, ale i v něm. :))
Je to sranda. I my, rověři, jsme se dost pobavili :D
Alternativní pravidla
Pafla: My to hrajeme na úchyla a slečinku (a oba řvou po svém :D )
Komentáře
Nevřa: Dobré je,když změníme pípí a uáuá třeba na postavy ze simpsonů a futuramy, třeba na "miluji tě" a "nechci tě" a podobné věci. Takové kreace jsme zkoušeli na středoevropském jamboree a všichni roveři se pořádně zasmáli.:)
aLŽBĚTA: NO JO To je dobrý:-):)
Janča: docela složitý
Klára: velice podobná hra zajíc liška zelí.....:) liška honi zajíce a zajíc se zachrání tím že si čupne před některé čupějící zelí zelí vstane a stává se liškou a předchozí liška se stává zajícem,který se může zachránit čupnutím před některé jiné zelí.atd atd....chápete?:D
Rinka: hrajeme třeba na táboře na rozcvičkách s malými nebo když neni, co delat.. akorát váš "uáuá" je náš drak, který vydává hrůzostrašný řev a "pípí" je naše princezna, která ječí.. a šamana nepojmenováváme.. ;o) dobrá hříčka ;o)
Zipíno: hrálijsme to na Fonticulu a byla to fakt zábava :o)