www.hranostaj.cz
Saidon!
73%10 hodnocení
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na cestu
Charakter hry: Pohybová
Schovávačka...
Autor nebo zdroj: Natálka - zástupce naší vůdkyně
Vedoucí vykřikne: "Saidon!", Zavře oči a začne odpočítávat od 10 do 0. Pak se rozhlídne a koho uvidí, prohrál. Kdo se stihne schovat tak, že ho neuvidí, dostává bod. Další kolo se počítá už jen od 9, pak od 8, ...!
Alternativní pravidla
eko: trošku složitější verze - ten, kdo počítá, v tu chvíli kdy dopočítá začne utíkat, a ti, které nezapikal se ho snaží plácnnout. Vítězí ten, komu se to povede. Tím pádem se hráči při schovávání snaží ukrýt sice dobře, ale zároveň co nejblíž, aby ho pak mohli hned chytit.
zub: My jsme to hráli, že vodoucí zavolá jenom číslo a začne odpočítávat. Záleželo kudy jsme zrovna šli a jestli se dalo schovat nebo spíš utéct..
Komentáře
janule.eu: Skvěléé:):-):):-):):-):cool::cool::break::break::cosi::cosi::hura::hura::10::10:
Talka: hra se opravdu jmenuje saigon :D Muška to trošinku spletla, az dopočítám hledám pohledem kam se kdo shoval,pokud najdu musím zavolat správně jeho jméno - přezdívku,děcka si většinou počítají bodíky kolikrát jsem je nenašla.A ještě ten který počítá může pak max udělat jeden krok do všeh stran.Jinak hra je to elkem oblíbená u všech věkových kategorií včetně rodičů :D
sisinka: to je něco jako schovka, ne? A miochodem, co se stane, když někoho uvidí??:papa:
Kikina: Bomba - lehnout na zem, nohama k epicentru výbuchu, požár - schovat se do 10 s, povodeň - vylézt nad minimální stanovenou hranici, nedotýkat se žádnou částí těla země
liklo: my to hrajem na zubovu verzi....
kiwátko: my to hrajem jako součást bomby, potopy, molekuly.pro starší děcka voláme atom (tak nicotně malý že není vidět), pro světlušky čarodějnice (před kterou se jako musí schovat). světlušky to hrajou s velkým nadšením, pro ně není problém těch pár metrů co musí navíc naběhat, mnohem víc jsou zničené z té monotónní chůze...:)
Mara: My to hrajem jako teď a když dem po cesťe v lese
Cipísek: Jeza: to bych si taky tipl:)
Marie: proto je doporucena pro vlcata a skauty:)
marie.voseckova@gmail.com: mě se to zdá dost nepraktické, protože už vidím naše světlušky ochotně běhají s krosnou na zádech a schovávají se .Zbytečná únava při dlouhé cestě. Jinak super hra :cosi:
Jeza: Podle charakteru hry bych tipovala, ze se hra puvodne jmenovala Saigon