www.hranostaj.cz
Popis zločince
79%21 hodnocení
Potřeby: Čtvrtky, fixy, věci které si mohou děti samy obstarat
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Najít důkazy a nastrojit jednoho hráče přesně podle popisu zločince.
Autor nebo zdroj: Někde sem to četla, avšak již nevím kde.
Před vlastní hrou si připravte kartičky s drobnými úkoly, které budou představovat popis zločince. Text na kartičkách volte tak, aby šel splnit a byl vtipný, např: Na rameni měl vytetovaného osedlaného vraníka, kulhal na pravou nohu, zmateně koktal, atp.
Kartičky poté poschovávejte do středně velkého území, tak aby byly vidět (dobré je kartičky očíslovat pro větší přehlednost).

Vlastní hra je o tom, že hráče rozdělíme do dvou skupin. Ty pak musejí najít kartičky s popisem zločince a vybrat si jednoho hráče, kterého se budou snažit nastrojit co nejpodobněji popisu.
Vyhrává to družstvo, které hráče nastrojí co nejrychleji a nejvěrohodněji.

Poznámka: Výborné je děti před hrou uvést do obrazu krátkým intrem, kde si vymyslíte příběh, jak nedaleko ztroskotal policejni vrtulník převážející nebezpečného zločince. Zločinec pád přežil a uprchl. Naštěstí si šef cajtů vzpoměl na vás, a že máte na táboře bandu šikovných dítek, které by mohly pomoci s dopadením hledaného.
Alternativní pravidla
matěj: :plamenomet::neo::asmd::motorovka::kladivko::kulomet::jedi::vanoce:%-):tabacek::hudba::papa::iq::break::jupi::pis::cosi::hura::10::megafon::bomba::cool::pc::cz::megafon::pirat::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::jedi::rpg::sniper::jedi::plamenomet::jedi::motorovka::plamenomet::kulomet::pc::motorovka::tralala::sniper::jedi::motorovka::cosi::hura::pivko::tabacek::megafon::cert::pc::motorovka::kulomet::pc::rpg::pirat::jedi::slunicko::megafon::pc::kladivko:haha ha ha há há há:rpg:
Tyna: Podobnou hru jsme hrali ve skole akorat ze jsme podle popisu kreslili obrazky hra se take da hrat v anglictine :tabacek: Tahle verze je ale vetsi nuda:alien:
Komentáře
Prcek: Super hra! Chtěla bych jí zkusit s dětmi na táboře, ale nechápu kdy to předvádějí to jako hned co najdou jednu kartičku tak to předvedou obě drožstva a pak hledají další nebo jak?
slůňa (kájinka)slůňa (kájinka): dsaesf:vedoucí(nebo někdo kdo vede skauty) by neměl používat takový výrazy
Brbla Kumperová: Tuhle hru vyzkoušíme ještě dnes na vypravě . Bude sranda :pirat::pirat::bomba::kulomet::jedi: miluji naše skauty :srdce::):):):)
Miky: dsaesf - sprosťáku, je to super hra:-D
maja: Moc se mi líbí, určitě v upravené verzi použiju na svuj táborový Workshop :)
Karolína: hráli jsme na táboře a mělo to u dětí i u vedoucích veeelkej úspěch!!!
Lago: Ahoj, my jsme to na táboře hráli a bylo to super. Hráli jsme to tak, že jsme byli křováci a mněli jsme sehrát i scénku, bylo to fakt super!!:tralala::slunicko::-D
Carlos: Pardon, dávám 7 ze 7, samozřejmě...;)
Carlos: Jezdím na tábory jako vedoucí 17 let, tohle jsem nehrál, ale připadá mi to dobrý. Máme letos celotáborovku Bubáci, tak nebudeme strojit zločince, ale nějaké strašidlo - vodník, čert,lesní muž či žena, zcela vymyšlené, apod. Dávám deset.
Cipísek: dsaefs: tys to hrál? já jo a bylo to super. Jestli si za svým názorem stojíš, zkus nám ho prosím nějak vysvětlit...
katka: a taky pro zopakovani sife, texty jdou fasifrovat jed to pak narocnejsi a sifry zabavnejsi :-)
dsaesf: je to picovina
Beautiful: Je to super hra
DODODODO: jeee, to muze byt dobry :-D
Cipísek: ty úkoly na kartičkách jsou jen popisem toho zločince, jestli to dobře chápu?

Takže na jedné kartičce je třeba to tetování, na jiné třeba to že měl rožepýřené vlasy, na druhé že kulhal... pak třeba to číslo a jinak nic?