www.hranostaj.cz
Kdo je to?
63%8 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: SlovníHra pro učení či vzdělávání
Popis známých osobností
Odhad známých osobností podle některých důležitých faktů a zajímavých událostí z jejich života. Vedoucí popisy postupně předčítá a hráči zapisují své odpovědi.

Kněžna Libuše - dějiny mi určily roli věštkyně českých dějin. Vše, co jsem viděla se stalo skutkem a událostí. Ať vám má proroctví dnů příštích přinesou radost, užitek a štěstí.
Praotec Čech - prošel jsem již mnoho krajů, hlubokých údolí a hřebenů vysokých hor. Avšak zemi, kterou jsem hledal pro své potomky, jsem našel právě zde. Chraňte ji a mějte ji rádi.
Bedřich Smetana - krásu a malebnost českých luhů a hájů jsem skryl v linkách a mezerách notových osnov. Nechť vám poznávání krás naší vlasti zpříjemní moje hudba.
Císař Karel IV. - v době, kdy se mi dostalo české koruny královské, byla země ve zbídačeném stavu. Dokázal jsem ji pozvednout do krásy, vystavět, opravit a vytvořit díla obdivovaná stále, poskytnout lidem bezpečí a klid pro jejich životy. Praha se stala mým oblíbeným městem, jež jsem chtěl učinit centrem vzdělanosti a umění.
Jan Neruda - můj mnohotvárný a jazykově moderní publicistický styl ovlivnil vývoj české žurnalistiky. S vážností i humorem, ironií i citem jsem se vám snažil ve svých knihách přiblížit životy obyčejných lidí v celé jeho bohatosti.
Pablo Picasso - plátno, barvy a neustálé španělské vášnivé hledání nového výrazu. Prošel jsem mnoha obdobími, zobrazoval sociální témata - bídu, smutek, výjevy z cirkusového prostředí, akty, černošské plastiky. Vyvrcholením mé etapy se staly obrazy krajin a zátiší, kde se oblé tvary přeměnily na ostré hrany. Ať vás políbí múza a malování není jen sen.
Alternativní pravidla
M.Doupovcova@seznam.cz: Naše děti milují tuto hru v podobě "Anežka česká". Družina si vybere osobnost a jednoho mluvčího, který bude na dotazy ostatních odpovídat jen ano či ne. Z odpovědí ostatní hádají o kterou osobnost jde. S malými dětmi hrajeme tuto hru na stejném principu, ale se zvířátky.