www.hranostaj.cz
Kreslím, co vidím u souseda
73%20 hodnocení
Potřeby: tužka, papír / čtvrtka
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníRukodělková / tvořivá
... název hry sám vypovídá v čem hra spočívá
Hráči si sednou vedle sebe. Vedoucí hry vysvětlí úkol a sám nebo některý hráč, který umí dobře kreslit, si sedne na okraj řady. Hned začne kreslit nějaký jednoduchý námět (např. tábor, zoologickou zahradu, školu, třídu, sad…) opatřený popřípadě i nápisy. Jakmile soused vedle vidí začátek kresby, nečeká na pokračování a napodobuje všechny tahy prvního hráče. Podobně si počíná i třetí, čtvrtý, … až poslední hráč. Takže nikdo vlastně neví, jaký bude výsledek kresby. Po skončení hry vyvěsí organizátor kresby na vhodné místo a zvláště umístí první a poslední kresbu pro srovnání. Kresby popište pořadovým číslem, které hráč dostane hned na začátku hry.
Alternativní pravidla
wodnice: pak je tu ještě varianta, že si všichni sednou okolo stolu a každý kreslí to co má soused po pravici....
Merito: My jsme to hráli, tak že jsme si obrázky malovali na záda. Poslednímu v řadě se ukázal obrázek a ten to překreslil na záda to před ním.....
Komentáře
Johnny: My sme to hrali jako herectvi. Boli timi, napr. 6 lidi a 5 sli za dvere. 1 se vysvetlilo co ma hrat. Zavolal se 1hrac s pred dveri a ten, ktory zustal v mistnosti zacne hrat pred svim hracem, to co ma hrat. Pak si jde sednout a ten prvyhrac, ktory to videl to zahraje tomu dlasimu a dlasimu a tak dale az ten posledni z timi, kdyz uvidi predposledniho hrace hrta, musi uhadnout, co to hral. Napr. Vodicovi se porouchalo auto a v panice hledal nekoho na uhaseni ohna v aute, nebo sadime stromky v parku, bojim se skocit bingeejumping atd. :):hura::cosi:
Pavuk: Z vesmírné rakety nám vznikl bompar. :D Bylo zajímavé se po skončení podívat, jak vznikal :)
Tina: my jsme tuhle hru hráli na mládeži a je zajímavé, že vždycky ten první má obrázek přes celou stránku a postupně se zmenšuje, až ten poslední má obrázek na čtvrt stránky. jinak doporučuji, je u toho velká sranda.
Skaut: Super hra, zejtra ji tem malejm harantum dam, diky moc.
loket: to bude zábava,zkusíme na 100%:break:
Cipísek: Hrali jsme to na schuzce s roverama a bylo to super:) doporucuju predpkreslovateli tah prerusit, zacit malovat jinou cast obrazku a pak se zase vratit k puvodnimu a tak, zvysuje se tim "kazivost"...:)
Zelďa: jeee toš to jim určitě dám...pak vám řeknu jak se to mojim světluškám líbilo:)
Vali: Jeví se to jako hodně primitivní hra, svým způsobem je to pravda, ale opravdu má něco do sebe, 6 ze 7.