www.hranostaj.cz
Sněhurka a 7 trpaslíků
73%10 hodnocení
Potřeby: Papír a tužka pro každého
Počet hráčů: od 13 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo tmy
Charakter hry: PohybováChodička / strategická
Noční hra do lesa nebo někam kde se lehko schováme - hledání schovaných lidí
Autor nebo zdroj: Naše vedoucí-Míša
Kolem desáté hodiny večer se do lesa nebo do míst, kde se snadno schová, poschovají vedoucí nebo starší skauti. 7 z nich představuje trpaslíky, jeden je Sněhurka. O chvíli později vyrazí první účastník. Vejde do lesa a hledá trpaslíky. Musím mít podpisy všech 7 trpaslíků a Sněhurky. Když se mu to podaří, jde zpět do tábora, klubovny apod. a vedoucí mu stopnou čas. Účastníci jsou vypouštěni po 2 minutách.
Alternativní pravidla
Beruška: Já to znám tak, že děti musí získat co nejvíc podpisů od čarodějnice. Čarodějnice jim ovšem dá podpis pouze za podpis od Sněhurky a Sněhurka se jim podepíše, až když mají 7 podpisů od trpaslíků (u trpaslíků každý plní nějaký úkol: zpívá, kreslí...) :-)
Monča: My to hrajeme i ve dne a to tak, že trpaslíci jsou děsně zlomyslní a za každý pdpis něco chtějí. Jediná sněhurka ho dá dobrovolně. Poté jdou děti k čarodějnici a musí jí odříkat jména všech trpaslíků nazpamět.podle toho kolik jich řeknou správně tolik mají bodů.menším dětem pomáhá s učením Sněhurka.jako dení hra je to super,navíc když se vedoucí přestojí za úžasný trpajzlíky se sekyrkou za pasem a petrolejkou v ruce je to o to lepší.
Komentáře
Leona: Zdravím, hráli jsme tuto hru loni na táboře jako podvečerní. Vytýčili jsme fáborkama kus lesa, na viditelné místo jsme umístili Sněhurku, ke které děcka měly za úkol dojít jakmile budou mít značku od všech trpaslíků a dostanou pusu. Trpaslíci se museli schovat v daném vytýčeném kusu lesa. Měla to být hra na půl hodiny, ale hráli jsme hu skoro 2 hodiny. Jeden trpajzlík byl na stromě, jeden pod stromem, v černém oblečení zaházený chvojím apod. Měli jsme děcka od 4 do 15 let a užili si to opravdu všechny. Bylo hrozné se nesmát když kolem Vás chodili a nemohli vás najít.
Hermionka: Může to být úžasná hra pro skauty nebo pro starší vlčata/světlušky.....Ale já mám v oddíle pět šestiletých dvě osmi letý a tří desetiletý holčiny takže si asi umíte představit co by ta malí 6 ti letý dělali...Ale jinak supr hra
AluskaSAluskaS: my jsme to měli obdobně.. trpaslíci za splnění lehkého úkolu dali podpis.. jak měl učastník 7 trpasličích podpisů, tak šli za čarodějnicí a teprve pak šli za sněhurkou.... kdo nasbíral nejvíce lístečků se všemi podpisy vyhrál.. prázdné lístečky pak vydával nějaký vedoucí, který byl pár metrů od hracího pole
loket: :slunicko:prr dobrý dáme
DODODODO: my zme neco podobnyho použili na táboře jako noční hru. měli zme den se zameerenim na pohádky a decka meli najit 7 trpasliku a zisikat od nich podpisy...a celkem to aji mělo uspěch :)
Valča: SUPER HRA !!!!!!!!!!!:pis::pis::break::break::jupi::jupi::tralala::tralala::asmd::plamenomet::jedi::jedi::jedi::-D:-):cool::cool::cz::cz::slunicko::pc::pc::pc::pc::pc::megafon::alien: