www.hranostaj.cz
Co bys dělal, kdyby...
75%34 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 25
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovní
Vysoce vtipná, nízce náročná hra pro dlouhé chvíle
Utvoříme kroužek, elipsu či jiný rovinný útvar. Začínající člen se zeptá svého souseda po levici na otázku začínající "Co bys dělal, kdyby..." (okolnosti doplní dle vlastní fantazie - kdyby tě XY požádal o ruku, kdyby nastala potopa, kdyby ses ráno probudil a byl ostříhaný dohola, kdybys byl na světe úplně sám...). Dotyčný mu odpoví tak, jak uzná za vhodné (samým nadšením bych se opil, byl bych zoufalý, koupil bych si paruku...) a svému sousedovi opět položí otázku se známým začátkem - "Co bys dělal, kdyby...".

Každý si musí pamatovat svou vlastní odpověď a svou vlastní otázku (tu, kterou pokládal svému sousedovi). Až doputujeme k prvnímu tazateli, nastává kýžená vtipná část. Každý si ponechá svou odpověď i otázku, ale jedeme v opačném směru, tím pádem se dozvíme mnoho zajímavého o reakcích svých blízkých v neobvyklých situacích, např. že kdyby vašeho přítele někdo požádal o ruku,šel by se umýt do potoka a kdyby se vaše kamarádka probudila s oholenou hlavou, neřešila by to a věnovala by se důležitějším věcem:))).
Alternativní pravidla
Babetka xD: Glaciator: to se nedá hrát na internetu! ;)
Ferdinand: Dá ty bezmozku
GlaciatorGlaciator: Kde je tlačítko a by se to hrálo?:-?:sniper:

:kladivko:
Firstacka: My tohle hrali pod nazvem Problemovna a taky to bylo teda trosku vulgarnejsi :D hrali jsme to s deckama od 13 do 15, takze v pohode :) v prvnim kole kazdy napsal na papir nejaky problem a vybralo se to. Ve druhem kole napsal na novy papir nejake reseni problemu a zase se to vybralo. A v poslednim kole kazdy dostal 2 papirky. Vznikaly fakt unikaty typu "U kuchyne hrozi sesuv pudy" "tak bez na zachod" nebo "Mam ho maleho, co mam delat?" "Udelej stojku" takze doporucuju! ;)
Gasinka: My to hrajeme tak, že děti píší otázky a odpovědi na lístky. Necháváme je to psát i po dvojicích a mohou vymyslet více otázek i odpovědí. Pak losujeme a čteme. Losování je občas potřeba trošku pomoct (když je vidět, že otázka a odpověď patří k sobě, tak to rychle vyměnit...) U menších dětí je lepší, když to čte vedoucí.
Lenka: Tuhle hru hrajema taky dosto (1.varianta), nesedíme v kroužku, ale dvě řady naproti sobě - jedna pokládá otázky druhé (tak aby to nikdo neslyšel) dotazovaný odpoví opě potichu. Pak se jedna celá řada o jednoho hráče posune. A vše se opakuje tentokrát už nahlas. Vznikají správné nesmysly.
anička: Znám jednu alternativu, je ovšem již trochu přisprostlá a možná i vulgární. Každý řekne název svého oblíbeného filmu nebo seriálu apod., kamarád po levici si ho zapamatuje. Poté se jede druhé kolo a každý řekne "(jméno) má pod sukýnkou/pod trenýrkama...." a název filmu, který si zapamatoval.
Tuto hru jsme hráli na táboře po tom, co byli menší děti poslány spát a věřte mi, že vznikali natolik vtipné situace ("Honzík má pod trenýrkama Gumídky", "Anička má pod sukýnkou tenkou červenou linii" apod.), že náš smích ty praťata probudil a oni se k nám přidali.
Komentáře
Lentilka12: SUPER HRA:cool::cool::cool::cool::10::hura::tralala::jojo::jojo::hophop::break: hrála jsem jí s kamarádama na výpravě. Fakt paráda:hura::hura::hura::hura::):):):):)
lokaj: Hráli jsme naschůzce, byla to zábava :):)
Via: Vypadá to zajímavě. %-):jojo::10::hura::cz:
Lůca: Skvělá hra! Moje světlušky ji naprosto zbožňují a chtějí ji hrát na každé schůzce. :-)
James: Aničko, ty jsi ale pipina. Tobě místo dětí patří do ruky motorová pila, s tou naděláš míň škody.
kačka: Musíte chtít pořád hry na počítači?Můžete jít taky ven a tam hrát například tuto hru s kamarády a to že mi je 12, ale nemusím bejt zalezlá pořád doma u počítače!!!
Berný: Tuhle hru zbožňuju.
Deny: Ahoj prosím nějakou superhru, pro děti, které neumí číst! Prosíím! Vážně potřebuju pomoc!
yogi: Dotyčný mu odpoví tak, jak uzná za vhodné (samým nadšením bych se opil, byl bych zoufalý, koupil bych si paruku...) a svému sousedovi opět položí otázku se známým začátkem - "Co bys dělal, kdyby.. e-juices
AHOJ: Je to velmi dobrá hra (doporučuju)
:10: :sniper: :bomba:
AAROHI: Dotyčný mu odpoví tak, jak uzná za vhodné (samým nadšením bych se opil, byl bych zoufalý, koupil bych si paruku...) a svému sousedovi opět položí otázku se známým začátkem - "Co bys dělal, kdyby. low altitude remote sensing surveys
mona: Až doputujeme k prvnímu tazateli, nastává kýžená vtipná část. Každý si ponechá svou odpověď i otázku, ale jedeme v opačném směru, tím pádem se dozvíme mnoho zajímavého o reakcích svých blízkých v neobvyklých situacích, např. že kdyby vašeho přítele někdo požádal o ruku,šel by se umýt do potoka a kdyby se vaše kamarádka probudila s oholenou hlavou, neřešila by to a věnovala by se důležitějším věcem:))). Panasonic Headsets
adela.berankova@email.cz: Mám to ráda díky ale mohlo by to být lepši popsané.:kladivko::cool:
anča: Dokonalá hra!
P.S. : Co bys dělal, kdyby se ti na výletu utopilo dítě?
Byl bych strašně šťastnej a mnohem víc bych si to užíval!
(Původně otázka zněla, co bys dělal, kdybys nebyl HV?)
Puma:P: tahle je fakt bomba :P doporučuji!
:DD
lordlisak2: výborná hra jsme ji jednou takhle hráli s kamošema na trampu akorát nedoporučuju když tam sou dohromady malý a velký děti protože občas tam vycházej takový...jak to říct? voplzlý? asi tak nějak (ale je to jen muj nazor občas tam výde třeba : co bys dělal kdyby na tebe vyskočil uchyl?..no slušně bych pozdravil a šel dal
Ferdinand: Co to plácáš za sračky? Prostě jim řekni, ať vymýšlí slušné situace, ne?
Katy: Párkrát jsem to hrála a je to fakt vtipná hra.:haha:
Aňulík: Boží! Hra je časově dokonalá a to asi proto, že můžeš zkončit kdy chceš!!! Zkusíme to na schůzce.!
Dávám :10: bodů!!!:)
Pobavíš se!:ziv:
trpajzlik: DOST DOBRÁ HRA PRO ZASMÁTÍ
hjfj: trapas
adam jurčik: pekny
:-)
Letuška: Skvělá hra určitě si jí zahrajeme!!!:haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Žížala (Jana Nováková): řekli jsme ve skautu Zuzce co by dělala kdyby ji Matěj (můj spolužák nově přistěhovaný) požádal o ruku a ona na to řekla že by si ho s velkým výkřikem ANO vzala, protože ho má ráda!! Měla jsem vyhledat hry na schůzku.:pc::haha::box: A když měla odpovědět zpět tak řekla koho by si nejraději zabila?? MATĚJE!!! :srdce: :kladivko: zbila mě :( :10:
Hermiona: :10: musí to bet teda fat hustý :DD
Skippy: to je super hra skusim ji hrat na mych narozkach.......... :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
ju: k:jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::box::box::box::break::break::):-):(8-):grr::tralala::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::kulomet::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
Hannele: Hrajeme s kamarády (dospělými) něco hodně podobného, jen je to ještě rozšířené. Na papír se na píše postup věty, např.: Jaký, Kdo, s Kým, Jak, Co dělali, Kde, Proč (Bílý mamut s opicí vesele skotačily na kolotoči, protože je bolel zub). Hra pak spočívá v tom, že každý jedinec dostane sice úzký, ale delší papírek. A hra začíná.....První je otázka JAKÝ...každý u sebe napíše odpověď (nahoru), poté papírek přeloží tak, aby to slovo nebylo vidět a pošle svůj papírek sousedovi, tím se všechny papírky vymění....a píše se dál KDO a opět odpověď, atd........když se dopíše poslední odpověď, papírek se naposledy pošle. Potom si všichni postupně čtou celou větu složenou na onom papírku (papírkách). U téhle hry se vždycky nasmějeme :DDD

Samozřejmě si můžete utvořit jakoukoliv větu chcete, pokud vác bude hodně, může to být třeba celé souvětí, nebo i příběh :)

Tak snad jsem to napsala dost polopatě. Kdyby jste měli jakoukoliv otázku, stačí písnout na mail....
Harry: Jojo taky jsme hráli, a pak nám vyšlo: Co bys dělal kdybys spolkl mouchu? - Začal bych se učit létat.:10::)
GlaciatorGlaciator: A kd je tlačítko abych si to zahrál ?:-?:sniper:
Lexa: To si 100% zahrajem!:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
Krvča: To je úplně dobrá hra!!!I když sem ji hrála jenom jednou ae i tak!!:10:
Andílek: Moje světluchy: "Co bys dělala, kdybys viděla nahýho chlapa?" - "Pohladila bych ho":))
ghmjbvm: ,bn,gjm gmghmgh h
Peťa: Nojo, když tuhle hru vytáhla Veve na Hradišti, tak sme jí hráli skoro každej den :-D
Špagát: Anička: to s těma trenýrkama jsme hráli taky a dva lidi měli Boba a Bobka...
Kari: to je bezva hra...anezka ji prinesla na druzinovku a rechtaly sme se az se stredisko ohybalo....:):):):):hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::break::break::break::break::hura::hura::hura::hura:
skautík: JO, tak to zkusíme, mohla by to bejt sranda
Srnka: na výpravě to skusím :-))
nero: super hra....hrali sme to za "dlhych zimnych dni a vecerov" ...vysli z toho neskutocne bludy. napr: co by si robil keby si nestihol dobehnut na WC.....odpoved: zakopal by som ho do zahrady :haha:
tlapka: Je to velmi dobře vymyslená hra ale jedna věc mě se natom líbí a ta věc je hra je jednoduchá:wow::ziv::cool::haha::tralala::pis::jupi::cosi::hura::)
Opi: Ahoj, my jsme to hráli na anglickým táboře a vzniklo z toho Co bys dělal kdyby ses stal ministerským předsedou ČR? No, už jsem v téhle situaci byl, a dal jsem si opravdu ale opravdu rychlou sprchu a u toho jsem řval. :-D%-)
Jensy: Naprosto souhlasim - opravdu skvela hra:-)
lupYc: Výborná hra - hodí se hlavně na večery na táboře či v klubovne, ale taky třeba do čajovny... Je to fakt legrace:)
verča: také hrajem podobnou hru
sixta: Tak to je naprosto luxusní hra. Doporučuji, je u toho sranda...