www.hranostaj.cz
Důvěrovky
69%14 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováMorální / sociálníZážitková / inscenační
Soubor her na prohloubení důvěry ve skupině
Autor nebo zdroj: tradice 1.oddíl Luna
1. "Prkno"
Vhodné pouze pro skupiny o cca 10 členech, jinak je to o ústa
Stoupneme si do co nejtěsnějšího kroužku a jeden odvážlivec se postaví doprostřed, zavře oči, sepne ruce, zpevní se jako prkno a padá... ostatní jej zachytí a posílají si jej po kruhu. Bez mluvení, bez naschválů, jemně, nežně-jde o prohloubení důvěry, ne o rekord v počtu zlomených žeber či iluzí. Po chvíli jde doprostřed někdo jiný, vystřídat by se měli všichni.
Doporučení: nenechte nikoho spadnout, na jedincích křehčího ražení (psychicky i fyzicky) to nechává následky

2. "Ulička"
Vhodné pouze pro velké skupiny
Po dvojicích se postavíme do špalíru, otočíme proti sobě, natáhneme ruce (rozestup takový, abychom se dotýkali konečky prstů) - měla by vzniknout ulička z lidských těl přehrazená napjatýma rukama (jestli ne, tak je někde chyba). Na jeden konec uličky se postaví první odvážlivec, zavře oči a rozběhne se uličkou.Těsně před ním se zdvihají všechny ruce tak, aby se neuhodil. Když proběhne (a přežije), zařadí se nakonec a běží další.
Doporučení: zvedejte ruce (srážka v plné rychlosti s čísi horní končetinou není rozhodně to nejpříjemnější, co lze zažít)!

3. "Pád"
Vhodné pouze pro velké skupiny
Najdeme si vhodný a stabilní stůl. Od jeho okraje se vedle sebe naštosují dvojice, které jsou otočené čelem k sobě a pevně se drží za obě ruce (měla by vzniknout dlouhá síť ze spojených rukou). První testovatel důvěry vyleze na stůl, stoupne si na okraj, vzpaží, natáne ruce (naposled se pomodlí) a padá na ruce ostatních (ti ho musí udržet). Po dopadu ho jemně dopraví na zem, dotyčný se zařadí na konec a padá další...
Doporučení: silnější dvojice prokládáme slabšími, před hrou odložíme náramky, hodinky a vše, co je nám drahé (padající by měli zout i kanady, marteny, steelky a pod.)
Alternativní pravidla
SwišťSwišť: Jen bych ještě doplnil, že by padající měl pevně sepnout ruce, protože při pádu je občas někdo instinktivně rozhodí a bouchne chytače do zubů. Mě se to přihodilo když jsme to na Poradní skále hráli naposled...
Komentáře
Mára: My jsme tu uličku taky hráli, ale oči jsme měly otevřené. Je to ještě lepší, ale ty ruce musíte zvednout až kousek před probíhajícím. :)
Missus: Podobná cvičení jsme dělali i před lozením na lanovém kurzu, aby se nám zvýšila důvěra.
Žanda: hru jsme hráli na školním výletě v 8 třídě, myslím že s dobrým kolektivem je to skvělá hra na pobavení
Fafner: Velmi pekne, neco jsem uz urcite nekde hral; ale treba Pad jsme nataceli na Orbise do videoklipu :)
Kaan: Tak jsme zkoušeli uličku a musím říct, že by to bylo super, kdybych jako jediná nezavřela oči! Poslepu jsem se rozběhla.....a vrazila plnou parou do první dvojice, spadla celá ulička a kromě šoku každý z nás utržil i nějaký ten kopanec...