www.hranostaj.cz
Středověká
62%11 hodnocení
Potřeby: Stovky papírků jako peníze, čísla, budovy nebo vojáci, polystyrenová deska na připíchávání papírků
Počet hráčů: od 20 do 50
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováChodička / strategická
Hráči se rozdělí na týmy a zvolí si svého stratéga. Ten zvolí místo jejich města a rozdělí svým poddaným úkoly. Hra končí dobytím ostatních měst.
Autor nebo zdroj: ŠvP
Rozhodnou se týmy o minimálně 5 hráčích a demokratickým hlasováním si každý tým zvolí svého stratéga. Ten určí místo města a každému hráči dá kartičku s číslem od 1 do 5.Každý tým má určitý počet kartiček s číslem a určitý počet poddaných.

Po oblasti hry jsou náhodně rozházeny zlaté doly ze kterých se berou peníze, avšak jeden hráč unese jen 100 zlatých. V každém dole je 10 000 zlatých. V herním poli je ještě obchod, kde je možno za utržené zlaté je možno kupovat věci jako hradby, katapulty, vojáky, a jiné.

Souboje probíhají způsobem, že si hráči navzájem ukáží kartičky s čísly a ten kdo má číslo větší vyhrává. Pokud chcete někoho vyzvat na souboj zavoláte a on se musí zastavit. Samozřejmě je určená určitá vzdálenost kdy se může na hráče volat. Samozřejmě na něj neřveme přes louku, ale bývá vzdálenost kolem 15 m vymezená. Pokud mají oba hráči stejné číslo tak oba odcházejí s prázdnou. Pokud to je ovšem naopak tak poražený odchází na určené místo jménem síň mrtvých, kde se scházejí mrtví. Kdokoliv živý na toto místo přijde s sebou může vzít jednoho člena svého týmu.

Hra končí dobytím ostatních měst pomocí vojáků.
Komentáře
Zdeněk: Ahoj, zahrajeme tuhle hru na akreditovanem seminaři MSMT "Kdo si hraje", kde jsem lektorem. Trosku uz jsem domyslel pravidla, budu na tom jeste pracovat. Koho by zajimalo, jak to dopadlo, nebo mel zajem o kurz, tak vice na www.ddmolomouc.cz. Mejte se Zdenek
Maky: Souhlasím s Cipískem - jak se dobejvaj města? To jste sem nenapsali nikdo...a aby hra skončila až se vytěží doly to mi nepřipadá dobrý...
DeF: 1-5 bych ponechal,ale aby nám ve hře neběhaly jen 5ky, tak bych přidal hráče ESO,který by mohl zabít 4ky a 5ky,ale jeho by zabily jedničky až dvojky a s trojkou by se v míru rozešel.
A ze síně mrtvých by si své hráče mohli stratégové vykupovat místo nákupu opevnění...
A pokud nemáte více fantazie,tak je prostě konec tehdy, kdy jsou doly vytěženy. Pak vyhraje město s nejvíce zlatem a nebo město s největším počtem živých. To by mohlo také jít, ne ?
stahovač: Nebila by na škodu tabulka s kartičkami jednotlivích jednotek, hradeb atd. a uvedení množství vojáků kolik může daný hráč vlastnit. Jinak to vy padá suprově, tak prosím o doplnění.
Cipísek: Daduska: To byla jen takova drobnost, urcite to nevidim jako nejakou vadu te hry, ale myslim si, ze neni na skodu uvest veci na pravou miru... urcite by me ten popis inspiroval k domysleni nejake hry, ale uprimne mi ten popis prijde proste utly v pulce - coz je skoda, zacinalo to dost zajimave...
No a navic bych to treba domyslel tak, ze by to nebylo moc zabavne, bylo by v tech pravidlech neco blbeho nebo tak... ten kdo to uz hral vi, jak to ma vypadat aby to bylo zabavne - a ja si rad necham od zkuseneho poradit...
Daduska: Re cipísek: Stačí jen zapojit trocha fantazie a hru si domyslet, než se zabejvat tim jestli v antice byli stratégové nebo ne!!!
Cipísek: Ještě takovou drobnost... stratégové byli v antice - tedy starověku a ne středověku:) ale to je jen detail a dětem při hraní určitě vadit nebude:)
Cipísek: Pomocí vojáků? jak? tím, že je všechny pošleme do síně mrtvých aby se z tama už nemohli osvobodit? A k čemu by pak byly ty peníze, katapulty, hradby, vojáci? Nebo jak se ta ostatní města dobývají? Přijde mi to takové nedopsané:)