www.hranostaj.cz
Závody magnetek
74%14 hodnocení
Potřeby: hrací deska z kartonu, 2 magnety
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnostStolní / desková / papírová
Jízda magnetek po kartonové dráze. Jeden řídí, druhý naviguje.
"hrací deska":
Z kusu krabice, kartonu, papundeklu nebo jak tomu kdo říká, vyrobíme závodní dráhu. A to tak,že nakreslíme různě klikatou cestu, která bude začínat a končit tak asi 10 cm od kraje kartonu. Okolí cesty (nepokreslený zbytek kartonu) můžeme s dětmi vyzdobit rybníkem,stromy a podobně, aby to bylo hezčí,veselejší a dětem bližší:)


Účastníci hry se rozdělí do dvojic, závodní dráhu umístíme tak, aby si pod ni jeden mohl nejlépe lehnout a druhý ho potom bude navigovat, takže doporučuji opřít ji třeba o dvě židle (proto ten 10cm okraj,aby kus cesty neležel na židli). Ležící bude mít v ruce magnet, druhý magnet bude z druhé strany kartonu. Navigátor pomocí pokynů nahoru,dolů, doleva, doprava naviguje ležícího, který pohybuje pomocí magnetu,který drží, tím,co je nahoře na cestě, kterou on sám nevidí. Cíl je jasný, být co nejrychleji v cíli a nesjet z cesty.
Alternativní pravidla
Cipísek: Je taky mozne si domluvit alternativni slova pro ovladani, tedy zakazat pouzivani klasickych doleva/ doprava a tak...
Anežka: Je to fakt dost dobrá hra. Díky moc za ní. Sice to není náš výmysl, ale dají se vzít krabičky od sirek, ty se pomalují až z nich jsou ty nejvíc nejdrsnější závodní auta a ty se pak prohánějí po dráze ve vší parádě. Taky se může do kartónu udělat sem tam nějaká díra (propast), která je všem závodníkům zapovězena, protože spadnutí do ní znamená konec závodu pro nešikovné auto.
Komentáře
Lolitka: Lol mrte vyskousme s bratrem michalem
Lentilka: To vypadá dobře určitě si ji zahrajeme :)):hura::cool:
Polda: To zní hodně dobře a není to ani nijak extra náročné na přípravu. Zkusím to s borcema s RS.
Kačule: Super hra, díky za tip:)
propan: hm vypada to zajimave:)
Ševa: Jde to i hrát s tužkou a šátkem, připraví se dráhy podle počtu družin, všechny stejné a na start první z každé družiny, napovídat a radit můžou klidně všichni, jak si to zorganizují. Na znamení START vyrazí a jedou tak dlouho, dokud nevyjedou z cesty, potom sundají šátek, ten si dá další v pořadí, nasadí na místo kde předchozí hráč vyjel z dráhy a jedou dál, vítězí družina která je první v cíly. Na jednom plánu jde hrát i více her, pokaždé použijete jinou barvu tužky.
Je dobré udělat cestu někde širokou a jinde úzkou, různě zakroucenou. Super hra na oddílovku.
zkouška: :plamenomet::rpg::sniper::asmd::neo::motorovka::kulomet::bomba::tralala::jedi:
Nemam: :jedi:uplne nejvic husty
srstka: sakra sakra sakra družinovka se blíží a já nemám nic připraveno ale asi sem nasel cim ty skauty pobavim:cosi::cosi: