www.hranostaj.cz
BU-KU-HU
64%14 hodnocení
Počet hráčů: od 6
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: Pro zasmáníHonička
Úsměvná honička více družstev mezi sebou
Autor nebo zdroj: ve velké knize her
Rozdělíme se na 3 družinky. Jedna družinka - BU, druhá družinka - KU a třetí družinka - HU. První družinka (bu) dělá celou hru bububu, druhá družinka (ku) dělá kukuku a třetí družinka (hu) dělá celou dobu huhuhu. Družinka BU honí KU, KU honí HU a HU honí BU. Pokud BU chytne KU, KU konvertuje a stává se z něho člen skupinky BU. Protože konvertoval, všechny jeho staré zvyky zmizí a dělá teď to, co BU. Tedy celou dobu bude dělat bububu a bude honit KU. Podobně to platí i pro ostatní družiny.
Hra končí, až zbude jen jedna družinka, nebo pokud se to bude hrát dlouhou dobu.
Komentáře
tstas: hygazafaztqartfswrdwrsdzastwuýqwsýwsuwstucghasfsafgsdgfdsdfhufzdsusdgfsafsatasffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqcvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahagahasfgaaggh
SkřítkaSkřítka: Hráli jsme, byl při tom hrozný zmatek, lidi zapomínali říkat bubububu, kukukuku, huhuhuhu, takže to moc velký úspěch nemělo...
Tamara: Hra by se dala ukončit ve chvíli, kdy jedna skupina úplně zmizí a v tom případě by vyhrála skupina, která ji honila (tedy pokud by BU vymýtila všechny KU, pak BU vyhrála).
Pančoch: to je fakt :neo: to je celkem na ranu ale neres
Jani: No jo, to je fakt...:)
.: Cipísek: mas pravdu proto je to o taktizovani
Cipísek: Jako zajimavost bych uvedl, ze druzinka, ktera uspesne prvni vychyta sve nepratele uz nemuze nikoho chytat ani konvertovat a postupne bude vychytana svymi neprateli (tedy napriklad BU pochytaji vsechny KU. zadni KU uz tedy nejsou a BU jen zdrahji a zdrhaji, az je postupne pochytaji HU...)