www.hranostaj.cz
Pantomima
74%14 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředíK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa inteligenci / paměťHra pro učení či vzděláváníDivadelní / dramatická
Předvádění něčeho beze slov a následné hádání co že to bylo
Nejdříve je nutné určit téma pantomimy. Vybírá se podle zdatnosti hráčů, vlčata a světlušky budou předvádět něco jednoduchého, třeba zaměstnání, R+R se můžou pokusit třeba o extrémní slovní spojení typu mrtvá nevěsta nebo kuřecí vývar.

Slova k vybranému tématu organizátor napíše na lístečky a vybraný hráč si jeden vytáhne. Pak se to beze slov snaží předvést tak, aby hráči poznali, o co jde. Kdo uhodne, jde předvádět.
Alternativní pravidla
Tábornice: Zde naleznete kartičky připravené na vytisknutí zvířata http://taborovky.blog.cz/1601/pantomima-zvirata povolání http://taborovky.blog.cz/1601/pantomima-povolani přísloví http://taborovky.blog.cz/1601/prislovi sport http://taborovky.blog.cz/1701/pantomima-sport tábor / indiáni http://taborovky.blog.cz/1701/tabor-indiani
Pampeliška: Výborné je taky předvádění různých přísloví, pochopitelně pantomimicky, a docela sranda je i při dramatizaci známých scének z filmů, kdy má družstvo poznat, o jaký film jde (někdy to jde beze slov opravdu velmi těžko).
Komentáře
lolo: popo si blbá:-p:cert:%-)
pupínek: dobrá hra
popo: Jsem zombík
popo: KUKU49K LIDI4KY JSEM zombík
Bara: =D =D =D HAHAHAHA:haha::haha::haha::haha::hophop::hophop::hophop::hophop::hophop::hura::hura::hura::jupi::jupi::-D:-D:-D:-D
adelinka: Myslím že je to výborná hra,už jsme jí hráli na skautu.Já jsem světluška a proto jsem měla zaměstnání měla jsem kominíka
:):-):ziv::plamenomet:
Ondro: Nevíte o nějakém seznamu na internetu, kde jsou nějaká vhodná slova? Většinou když tohle hrajeme, všechna slova, která vymyslíme jsou příliš snadná. Slova jako kuřecí vývar jsou ideální :-)
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Skautky P: jj,good hra,je to rychlý,pochopí to každý a je to někdy fakt sranda!Doporučuju...Dá se hrát všude!:):-):srdce::srdce::cz::cool::cool::cosi::cosi::hura::hura::break::break:;-);):idea: